PROBLEMI SVE VEĆI Borelj priznao: EU nema dovoljno resursa za proizvodnju municije za Kijev
20. 06. 2023. u 17:32
VROPSKOJ uniji nedostaju kritični resursi za proizvodnju municije za isporuke Ukrajini, mora se uvoziti, rekao je šef evropske diplomatije Žozep Borelj na konferenciji za novinare u Briselu, gde je predstavljena nova strategija ekonomske bezbednosti EU. Ona predviđa, između ostalog, izradu mera za zaštitu lanaca snabdevanja kritičnim resursima.
Kako nema bre? Pa jeste završili da pljačkate svoje narode? Od pljački po svetu malo otpalo, ne da vam više niko ništa, to smo razumeli, al jeste i sve nemce, francuze, šveđane, špance, italijane i tako dalje do gole kože već skinuli pa nemate više? Ajd valjda vam nešto ostalo još po ličnim računima u Panami, red je da podelite sa malim zelenim Napoleonom i to.
Povezane vesti
„Simbolično članstvo“ – bez glasa i novca: Šta Evropa nudi Ukrajini?
NEMAČKA i Francuska predložile su da se Ukrajini odobre „simbolične olakšice“ u fazi pripreme za pristupanje Evropskoj uniji, javljaju mediji, pozivajući se na poverljiva dokumenta.
20. 04. 2026. u 20:45
"ONI SU DUBOKO ZAGLAVLJENI U OVOJ KRVAVOJ AVANTURI" Zašto Zapad ometa rešenje u Ukrajini?
ZAPADNE sile koje ometaju rešenje u Ukrajini dobro su svesne da bi okončanje sukoba za njih značilo neuspeh i politički zaborav, a za mnoge i krivičnu istragu, izjavio je Jurij Kokov, zamenik sekretara Saveta bezbednosti Rusije, pišu RIA Novosti.
02. 04. 2026. u 14:50
PORUKA IZ BRISELA KOJA ODZVANJA: Sudbina Ukrajine zavisi od Amerike
GENERALNI sekretar NATO-a Mark Rute priznao je da Evropa nije u stanju da Ukrajini obezbedi oružje u neophodnom obimu i da se, bez američkog naoružanja, Kijev ne bi mogao održati u sukobu.
26. 01. 2026. u 17:47
Pomoć razorenoj zemlji: Evropska unija ne odustaje od Ukrajine - Stiže 90 miljardi
EVROPSKA unija planira da Ukrajini isplati prvu tranšu kredita od 90 milijardi evra krajem maja ili početkom juna 2026. godine.
24. 04. 2026. u 18:48
EU odrešila kesu: 90 milijardi € za Ukrajinu, Rusija pod novim sankcijama – Zelenski najavio preokret
PREDSEDNIK Ukrajine Volodimir Zelenski izrazio je danas u Nikoziji zahvalnost Evropskoj uniji za dodelu 90 milijardi evra kredita Ukrajini i uvođenju novog paketa sankcija Rusiji.
23. 04. 2026. u 19:05
Najnovije iz rubrike
Potpuni haos u zemlji: Poginuo ministar odbrane
Ministar odbrane Malija Sadio Kamara poginuo je u napadu koji je izvela grupa Džamaat nusrat al-islam val-muslimin (JNIM) povezana sa Al Kaidom na njegovu rezidenciju u vojnoj bazi Kati u blizini prestonice Bamaka, javlja francuski radio RFI.
26. 04. 2026. u 14:48
Bruka i sramota: Vidite šta su radili u trenu kad je pucač krenuo na Trampa - dok odjekuju hici (video)
PREMA prvim informacijama, incident se dogodio u subotu oko 20.40 časova po lokalnom vremenu, kada je naoružani napadač pokušao da probije bezbednosni punkt u hotelu i otvorio vatru.
26. 04. 2026. u 14:47
Prvi put u istoriji: Izrael na početku rata sa Iranom u ovu zemlju tajno poslao "Gvozdenu kupolu"
IZRAEL je rasporedio sistem „Gvozdena kupola“ u Ujedinjenim Arapskim Emiratima na početku rata sa Iranom, zajedno sa trupama koje su je koristile, što je prvi put da je sistem poslat u drugu zemlju van Izraela i SAD.
26. 04. 2026. u 14:29
Bakingemska palata u panici nakon napada na Trampa: Razmatraju da li je bezbedno da kralj Čarls dođe sutra u SAD
BAKINGEMSKA palata saopštila je danas da se vodi "više razgovora" o tome na koji način pucnjava u Vašingtonu može da utiče na planiranje državne posete britanskog kralja Čarlsa III Sjedinjenim Američkim Državama i osudila taj čin.
26. 04. 2026. u 14:25
"Prekršili su prekid vatre, moramo silom" Izrael opet pokreće rat koji će zapaliti ceo Bliski istok
IZRAELSKE odbrambene snage (IDF) izdale su danas upozorenje na evakuaciju za stanovnike nekoliko libanskih gradova severno od izraelske bezbednosne zone u južnom Libanu, pred vazdušne napade na proiranski militantni pokret Hezbolah.
26. 04. 2026. u 13:34
Komentari (1)