"NJUJORK TAJMS" TVRDI: Surovikin znao da Prigožin planira pobunu
28. 06. 2023. u 11:23
GENERAL Sergej Surovikin, zamenik komandanta ruske specijalne vojne operacije u Ukrajini, unapred je znao da osnivač "Vagnera" Jevgenij Prigožin planira pobunu protiv ruskih zvaničnika iz sektora odbrane, objavio je američki list "Njujork tajms".
Povezane vesti
ŠOJGU PORUČUJE: Kijev koči sve priče o miru sa Ukrajinom
RUSKO američka mirovna inicijativa za Ukrajinu "zastaje" pre svega zbog potpunog nedostatka političke volje kijevskog režima za mir i njegove stalne želje za eskalacijom, izjavio je sekretar Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu.
28. 05. 2026. u 09:08
„BOLJE BI BILO DA TOG ORUŽJA NEMA“ Šojgu objasnio: Rusija mora efikasno da odbija napade
NOVO oružje se stalno pojavljuje i bilo bi poželjno da ga nema, ali Rusija mora efikasno da odbija napade duboko na svojoj teritoriji, rekao je sekretar Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu.
26. 05. 2026. u 19:50
Najnovije iz rubrike
AMERIKA ISTERALA SVOJE: Dogovoren prekid vatre između Izraela i Libana
IZRAEL i Liban složili su se da sprovedu prekid vatre, saopštila je administracija predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa.
04. 06. 2026. u 07:54
"POSTIGLI SMO DOGOVOR SA UKRAJINOM": Mađar saopštio udarne vesti, Zelenski zadovoljan
MAĐARSKI premijer Peter Mađar saopštio je da je sa ukrajinskim vlastima postignut sveobuhvatni sporazum o proširenju prava Mađara u regionu Zakarpatja u zapadnoj Ukrajini.
04. 06. 2026. u 07:45
Britanci žele da se spreme za veliki sukob sa Rusijom - ali shvatili su ZASTRAŠUJUĆU istinu
BRITANIJA želi ubrzano da se pripremi za mogući veliki sukob sa Rusijom, ali se suočila sa ozbiljnim problemom – država i dalje nema konačan plan kako da sprovede ogromno vojno jačanje koje je najavljivano još prošle godine.
04. 06. 2026. u 07:44
KIM DŽONG UN DAO ZELENO SVETLO:Pozvao na eksponencijalno širenje nuklearnog naoružanja Severne Koreje
SEVERNOKOREJSKI lider Kim Džong Un pozvao je na eksponencijalno širenje atomskog arsenala te zemlje, prenela je državna agencija KCNA.
04. 06. 2026. u 07:34
Rusi prvom pacijentu ubrizgali vakcinu protiv raka - evo šta se desilo, morali da smanjuju dozu iz pozitivnog razloga
"VAKCINA je izazvala besnu ekspresiju antigena, morali smo da smanjimo dozu"
03. 06. 2026. u 22:48
Liubisa
28.06.2023. 12:47
Ја сам пратио ову ситуацију са Пригожином од самог почетка неспоразума и када се први пут Пригожин жалио на руско војно руководство. Мени је то билом веома криво за овако понашање Пригожина, јер руши углед Руске војске. Ја сам мислио да то Пригожин све то измишља, само да би наудио угледу Руске државе и угледа руског руководства. Када сам на крају прочитао да су Руски војници напали Пригожинов камп, а министарство одбране Русије је то демантовало, онда ми је било јако криво на Пригожина зашто бланира руско руководство. Када сам прочитао шта пише Пригожин и каже да су му руски хеликоптери уништили један камо и убили 30 војника, а његова војска је оборила неке хеликоптере и где су погинули 15 руских пилота, онда ми је потпуно јасно да је дошло до напада руске војске на војску Пртигожина. О погибији руских пилота су потврдили и сами Руси. Да је Пригожин био у праву, да га је руска војска напала потпуно је јасно. Да је то била руска војска која га је напала, говоре нам погинули руски пилоти. Ако га руска војска није напала, шта ће ту погинули руски пилоти? Тада сам о томе размислио дошао до Истине. Ако Пригожин изгубио 30 војника а Руси изгубили 15 пилота, онда ту нема лажи. То је потпуно јасно да је руска војска напала Пригожина, а Пригожин је тражио да разговара са Путином и министром Шојгуом и генералом Герасимовим. Када су они одбили да разговарају о овом инциденту, тек тада је Пригожин кренуо на Москву. Ја сам дошао до закључка да Пригожин није непријатељ Русије и Руског народа, него је ту једна грешка, коју неће руководство Русије да призна. Љубиша.
Bambi
28.06.2023. 13:15
Znaci Surovikin radi poso na frontu kako treba čim pokušavaju da ga komoromituju i posvadjaju sa Putinom i vojnim vrhom tako što je kao po nihovom saznanju bio upućen u pobunu.Ko još veruje amerikancima.