MAKRON O KRIZI: Francuskoj sada potrebni red, mir i jedinstvo
FRANCUSKI predsednik Emanuel Makron izjavio je danas da su toj zemlji potrebni red, mir i jedinstvo nakon nemira izazvanih ubistvom 17-godišnjeg Naela kog je upucao policajac.
Foto: Profimedia/Ilustracija
- Svi smo preživeli važan trenutak u životu naše nacije. Francuskoj su sada potrebni red, mir i jedinstvo. Onda treba da radimo na dubokim uzrocima onoga što se dogodilo - rekao je Makron.
Nakon ubistva 17-godišnjeg Naela, na ulicama gradova širom Francuske izbili su veliki neredi i sukobi, a prema podacima vlasti, od 27. juna je uhapšeno 3.490 osoba.
Tokom demonstracija je zapaljeno oko 5.900 vozila, izgorelo je ili oštećeno blizu 1.100 objekata i zabeleženo je oko 270 napada na stanice policije i žandarmerije.
Preporučujemo
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (1)