SAOBRAĆAJNA NESREĆA UZROKOVALA VATRENU BUKTINJU? Novi detalji požara na grčkom ostrvu Hios
ŠUMSKI požar na grčkom ostrvu Hios izazvan je sinoć saobraćajnom nesrećom kod sela Katavasis, a vozač koji je izazvao udes je uhapšen, preneli su lokalni mediji.

FOTO: Tanjug/AP
Požar je brzo poprimio velike razmere, ali je stavljen pod kontrolu oko 10 časova po lokalnom vremenu i sada je u povlačenju, prenosi ERT, navodeći da "nema aktivnog vatrenog fronta".
U ovom trenutku se vrši ispuštanje vode iz samo dva vatrogasna helikoptera, a vatrogasci i dobrovoljci intervenišu na manjim žarištima.
Vatrogasna služba Hiosa potvrdila je da je uzrok požara saobraćajna nesreća, prenosi portal Katimerini.
Vozač, koji je izgubio kontrolu nad automobilom, skrenuo je sa puta, udario u zid i izazvao požar, a sa lakšim povredama prevezen je u Opštu bolnicu Hios, gde mu je dva puta urađen alko-test i utvrđeno 0,42 promila alkohola u organizmu.
Nakon konsultacija sa Okružnim tužiocem Hiosa, izdat je nalog za formiranje dva predmeta protiv njega: prvi na osnovu zapisnika Policijske uprave Kardamilon za saobraćajnu nesreću i drugi na osnovu izveštaja Vatrogasne službe Hiosa za nehotično izazivanje požara.
Odmah je izdat i nalog za hapšenje i privođenje vozača koji bi sutra trebalo da bude izveden pred tužioca. Zbog požara je sinoć oko sat posle ponoći stanovnicima sela Diejka i Katavasis poslata poruka da se evakuišu u Volisos, prenela je ranije grčka državna televizija ERT.
Od ranih jutarnjih časova u gašenje požara bilo je uključeno pet aviona i četiri helikoptera, od kojih se jedan koristi za koordinaciju vatrogasnih operacija. Na teren je izašlo ukupno 90 vatrogasaca, uključujući 10 vatrogasaca koji su brodom stigli sa ostrva Lezbos i 27 vatrogasaca koji su avionom doputovali iz Atine, uz podršku 18 vatrogasnih vozila.
BONUS VIDEO: SNIMAK IZ DRONA SA KRFA: Vatra je uništila sve pred sobom

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)