"RAMPA" ORBANU: Amerika uvela ograničenja za Mađare
SJEDINjENE Američke Države uvele su ograničenja za sve putnike sa mađarskim pasošima, navodeći da zvanična Budimpešta nije uvažila bezbednosne preporuke koje je Vašington više puta isticao.

Foto AP
Prema pisanju Rojtersa, odnosi između dve države su pod pritiskom jer je mađarska vlada nedavno odložila parlamentarno izjašnjavanje o pristupanju Švedske NATO savezu, ali i zbog ograničavanja LGBTQ prava od strane konzervativnog mađarskog premijera Viktora Orbana.
U saopštenju ambasade SAD u Budimpešti navodi se da će rok važenja boravišne dozvole koji se Mađarima nudi u okviru Elektronskog sistema za odobrenje putovanja (ESTA) odmah biti smanjen sa dve na godinu dana i to samo za jednokratne posete.
(Alo)
BONUS VIDEO:
VOJNE VEŽBE NA TAJVANU: Tajpej simulira kineski napad na aerodrom Taojuan
Preporučujemo

UKRAJINCI NAPALI MOSKVU: Osujećen pokušaj terorističkog napada kijevskog režima (VIDEO)
01. 08. 2023. u 07:40

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (2)