PUTIN POTPISAO ZAKON: Zabranjuje se korišćenje stranih geografskih informacionih sistema
RUSKI predsednik Vladimir Putin potpisao je zakon kojim se zabranjuje državnim organima da koriste strane geografske informacione sisteme, tehnologije i alate za obradu prostornih podataka.
Vladimir Putin, Foto AP
Zabrana stupa na snagu 1. januara 2026. godine i odnosi se na organe državne uprave i lokalne samouprave, njihove podređene organizacije, ali i na pravna lica koja se bave snabdevanjem električne energije, gasa i vode, kao i odnošenjem đubreta.
Pored toga, prema zakonu, ukoliko ova pravna lica budu izvodele ili kupovale geodetske i kartografske radove, biće obavezna da primljene podatke i materijale pošalju u savezni Fond prostornih podataka.
Zakon sadrži i izmene koje se odnose na stvaranje i rad federalne mreže geodetskih stanica, uključujući i diferencijalne, budući da se na takvim stanicama stalno primaju signali satelitskih navigacionih sistema.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - STIGLO POJAČANjE ZA RUSKU MORNARICU: Najbolji sistem protivvazdušne odbrane kratkog dometa
Preporučujemo
ZELENSKI: Sastanak u Džedi još jedan korak ka globalnom mirovnom samitu
04. 08. 2023. u 19:55
RAT U UKRAJINI: Odbijen noćni napad VSU na Svatovskom frontu; Pomorski dron VSU oštetio ruski desntni brod (FOTO/MAPA/VIDEO)
04. 08. 2023. u 07:13 >> 03:23
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)