SNIMAK UBISTVA: Atentat na kandidata za predsednika Ekvadora (VIDEO)
FERNANDO Viljavisensio, kandidat za predsednika Ekvadora, ubijen je u atentatu koji se desio na predizbornom mitingu u Kitu u sredu.

Foto: Printskrin/Tviter
Viljavisensio je bio narodni poslanik u skupštini, a ubijen je kad je ulazio u automobil kojim je trebalo da se udalji sa mesta održavanja mitinga, prenosi Bi-Bi-Si.
Član njegovog izbornog štaba rekao je lokalnim medijima da je "Viljavisensio ulazio u auto, kad mu je prišao napadač koji mu je pucao u glavu".
Aktuelni predsednik Ekvadora Giljermo Laso rekao je da "ovaj zločin neće proći bez kazne".
Svedoci tvrde da je Viljavisensio (59) upucan tri puta. Osumnjičeni za atentat je takođe ranjen u pucnjavi koja je usledila, i on je kasnije umro od povreda koje je zadobio.
Prvi krug predsedničkih izbora u Ekvadoru treba da se održi 20. avgusta.
Predsednik Laso, koji se neće kandidovati, rekao je da je "šokiran" ubistvom, i dodao da je "organizovani kriminal mnogo napredovao, ali će se puna težina zakona sručiti na njega".
Nedavni porast nasilnih zločina, čiji pokretač je sve veće prisustvo narko-kartela u Ekvadoru, centralna je tema u ovogodišnjoj predizbornoj kampanji.
Predsednik Laso je prošlog meseca proglasio vanredno stanje i policijski čas u tri provincije, posle ubistava povezanih sa organizovanim kriminalom.
Kampanja Viljavisensija je, osim bezbednosti građana, bila koncentrisana na borbu protiv korupcije, čime se bavio i kao novinar, ali i borbom za smanjenje uništenja okruženja.
Štab Viljavisensija je prošle nedelje objavio da su on i članovi tima dobili pretnje od vođe bande povezane sa krijumčarenjem droge.
Viljavisensio je bio jedan od osam kandidata u prvom krugu izbora, ali nije bio vodeći, po istraživanjima javnog mnjenja.
U julu je u Ekvadoru ubijen Agustin Intrijago, gradonačelnik grada Manta, a u februaru Omar Menendez, kandidat za gradonačelnika grada Puerto Lopez.
Drugi predsednički kandidati su izjavili saučešće porodici Viljavisensio.
BONUS VIDEO: JEZIV SNIMAK LIKVIDACIJE - Kamere zabeležile trenutak kada je Jorović ubijen u Altini

"NA STOLU SU RATNI PREDLOZI, BRISEL HOĆE RAT!" Orban se hitno javio iz Kopenhagena
MAĐARSKI premijer Viktor Orban naveo je iz Kopenhagena, gde učestvuje na samitu Evropske političke zajednice, da je situacija ozbiljna i da se na stolu nalaze, "otvoreni, ratno orijentisani predlozi".
02. 10. 2025. u 08:59

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

VEDRANA OGORČENA: "Pilić je bio hrišćanin! Sramota za Split, samo mrtav Pilić može biti - veliki Pilić"
HRVATSKI teniski as Nikola Pilić preminuo je u 87. godini života u Rijeci, a sahranjen je proteklog vikenda u Opatiji, gradu u kojem je proveo poslednje dane života.
02. 10. 2025. u 07:20
Komentari (1)