VUČIĆ O TRVDNJAMA DA ĆE UKRAJINA PRIZNATI KOSOVO: Ne mislim da će Zelenski tako nešto da učini
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić govori večeras u emisiji Ćirilica o svim najvažnijim temama u zemlji.
Foto: EPA/Printskrin
Vučić je, komentarišući izjavu diplomate Duška Lopandića, koji je tražio da se pošalje veća pomoć Ukrajini, rekao da je sve to kao zona sumraka.
- Duško Lopandić je bio naš ambasador u Briselu. Ja sam ga postavio, koliko se sećam. Pričao sam sa njima mnogo puta, bio je manji od makovog zrna. Ja volim da čitam ono što je on napisao, iako nisam u svemu saglasan, a ovo što sada radi je političko beščašće, i ja ne razumem zašto to radi. Zašto jednom dobrom piscu istorijskih udžbenika je ovako nešto bilo potrebno. A sa druge strane, da odem u Kijev ili da uvedemo sankcije Rusiji, on bi bio prvi koji bi rekao ovo nam nije trebalo, imaćemo višu cenu gasa, prekinuli smo istorijske veze. Da budem iskren, svima nije moguće ugoditi. Iznenađen sam njegovim ponašanjem, ali ne mogu da govorim o svemu što znam, bolje mi je da ćutim. Kada sam se sreo sa Zelenskim u Kišinjevu, gde su bili prisutni svi iz Evrope, Gzavije Betel je predložio da nas upozna. Pružio sam ruku Zelenskom, Ukrajina nije priznala Kosovo, mi nemamo problema sa njima - rekao je on.
Predsednik dodaje da je sa ukrajinskim predsednikom razgovarao četiri minuta, i da je bio iznenađen pošto je on mnogo više znao o Srbiji nego što je mislio.
- Mereško kaže da će Zelenski doneti odluku. Zelenski je mnogo inteligentniji od Mereška, ali oni bi priznanjem Kosova srušili sve svoje principe, na kojima se zasniva njihova odbrana. Neki Mereško to ne može da razume. Kada niste Amerikanci, Nemci ili Englezi, Kinezi ili Rusi, onda morate da se držite neke politike, prava i principa. Mada moram da kažem da se Kina striktno drži međunarodnog prava.
Preporučujemo
OPTUŽUJU ME JER ČUVAM SRPSKI NAROD: Predsednik Vučić o napadima sa Zapada
10. 08. 2023. u 22:07
VUČIĆ IDE U KINU: Predsednika čeka put i u Mađarsku, a onda još jedna važna poseta
10. 08. 2023. u 22:02
JE L' MISLITE TAKO DA VLADATE? Vučić o potezima Dveri i radovima u Srbiji
10. 08. 2023. u 21:56
VENECUELA TONE U HAOS: Poznato ko je uhapsio Madura, cure prvi detalji (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 13:21
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
OVO SU KRILI: Isplivala dugo čuvana tajna Ane i Bastijana
RAZVOD Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera bila je jedna od glavnih vesti prethodne godine.
02. 01. 2026. u 08:40
Komentari (79)