TAJANI: Velika greška Zapada što je dozvolio da Gadafi bude ubijen
ZAMENIK premijera i ministar spoljnih poslova Italije Antonio Tajani ocenio je danas da je „ozbiljna greška“ Zapada što je dozvolio da bivši libijski lider Moamer Gadafi bude ubijen Arapskog proleća 2011. jer je njegova smrt izazvala nestabilnost u severnoj Africi.
Foto: AP
-To je bila veoma ozbiljna greška. Pustiti da Gadafi bude ubijen. On možda nije bio šampion demokratije, ali sa njegovim krajem, politička nestabilnost je stigla u Libiju i Afriku, rekao je Tajani prisustvujući letnjem forumu u gradu Luka na severnoj obali Toskane, prenosi agencija Ansa.
Prema njegovim rečima, Italija je zahvaljujući sporazumima sa Gadafijem uspela da zaustavi migracione tokove, a situacija je bila mnogo stabilnija.
-Bio je definitivno bolji od onih koji su došli posle njega. Posle njega je došao terorizam, Muslimanska braća, rekao je Tajani, a njegova izjava o Libiji izazvala je aplauze u sali.
Gadafija su ubili pobunjenici 20. oktobra 2011. godine, podseća italijanska agencija.
BONUS VIDEO - OVAKO SE BRANI KRIMSKI MOST: Svuda je magla i dim
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (2)