"NAŠE ZEMLJE SU USPOSTAVILE PLODNU SARADNJU" Putin čestitao godišnjicu nezavisnosti Vijetnama

Новости Онлајн

02. 09. 2023. u 09:53

PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin čestitao je vijetnamskom predsedniku Vo Van Tuongu čestitao 78. godišnjicu nezavisnosti te republike, navodi se na sajtu Kremlja.

НАШЕ ЗЕМЉЕ СУ УСПОСТАВИЛЕ ПЛОДНУ САРАДЊУ Путин честитао годишњицу независности Вијетнама

Foto: EPA

- Poštovani druže Vo Van Tuong, primite moje iskrene čestitke povodom 78. godišnjice nezavisnosti Vijetnama. Rusko-vijetnamski odnosi su zasnovani na dobrim tradicijama prijateljstva i međusobnog poštovanja. Naše zemlje su uspostavile plodnu saradnju u različitim oblastima i konstruktivnu interakciju u međunarodnim poslovima - navodi se u čestitki Putina.

Ruski predsednik je izrazio uverenje da će, "zajedničkim naporima, zemlje dodatno ojačati sveobuhvatno strateško partnerstvo u korist naroda Rusije i Vijetnama, u interesu osiguranja bezbednosti i stabilnosti u Azijsko-pacifičkom regionu".

- Želim vam zdravlje i uspeh, a svim vašim sunarodnicima – sreću i blagostanje -- zaključio je Putin.

Nakon japanske okupacije (1941-1945) kao rezultat pobede Avgustovske revolucije 2. septembra 1945. godine, Vijetnam je proglašen nezavisnom državom – Demokratskom Republikom Vijetnam (DRV). Nakon toga, više od osam godina (1945-1954), zemlja je branila svoj suverenitet u ratu sa Francuskom.

BONUS VIDEO: PUTIN NA BOŽIĆNjOJ LITURGIJI - Predsednik Rusije u Hramu Hrista Spasitelja u Moskvi

(RT)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.

30. 09. 2025. u 20:58

Komentari (0)

KAMERA KOJA I DALJE DIKTIRA PRAVILA IGRE – Huawei Pura 80 Pro