UNIŠTENI PUTEVI, SRUŠENI MOSTOVI: Jug Kine poplavljen sedmi dan (FOTO/VIDEO)
ZBOG obilnih kiša koje je doneo tajfun „Hajkui“, koji sada ima jačinu tropske oluje, jug Kine poplavljen je već sedmi dan, a mnogi stanovnici i putevi su blokirani.

Foto: Printskrin/Tviter/@decodingwithme
U ruralnom okrugu Bobai u regionu Guangsi, spasioci su čamcima u nedelju pokušavali da evakuišu ljude iz vode duboke više od dva metra, javili su kineski mediji.
Meteorolozi najavljuju da će u toj oblasti i narednih dana biti obilnih padavina.
Na jednoj meteorološkoj stanici u Bobaiju oboren je lokalni rekord pošto je količina padavina dostigla 511,2 milimetara po metru kvadratnom, što je više od četvrtine godišnjih padavina u regionu.
„Hajkui“ je od tajfuna oslabio do tropske oluje 5. septembra kada je pogodio kinesku provinciju Fudžijan, ali je i nakon toga nastavio da donosi obilne padavine na jugu Kine, a grad Šenžen je bio pogođen najjačom kišom od kada je počela evidencija 1952. godine.
Hongkong je pogodila najjača oluja u poslednjih 140 godina.
BONUS VIDEO: OLUJE I NEPRESTANE PADAVINE NAPRAVILE HAOS - Japan na udaru poplava
(Sputnjik)
Preporučujemo

U KINI EVAKUISANO SKORO 900.000 LjUDI: Tajfun "Saola" stigao do južnih delova zemlje
02. 09. 2023. u 08:44

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (1)