"EVROPA MORA DA ODGOVARA NA ZOV ISTORIJE": Poslednji govor Ursule fon der Lajen u ovom mandatu
PREDSEDNICA Evropske komisije Ursula fon der Lajen pred zastupnicima Evropskog parlamenta u Strazburgu drži godišnji govor o stanju Evropske unije, njen poslednji u ovom mandatu.

FOTO: AP/Tanjug
Glavna poruka je da Evropa danas mora "da odgovara na zov istorije" kao što je to učinila nakon Drugog svetskog rata, kad je ideja evropskih integracija nastala i počela da se sprovodi u praksi.
Taj odgovor na zov istorije znači da EU treba da bude puno odlučnija u svemu što radi, od daljeg proširenja do borbe protiv klimatskih promena i očuvanja konkurentnosti u svetu.
- Kad je Evropa hrabra, ona postiže rezultate - poručuje Ursula fon der Lajen.
(Informer)
POGLEDAJTE KAKO SE "DEMOKRATSKA EVROPA" ODNOSI PREMA LjUDIMA: Uznemirujući snimak širi se mrežama
Preporučujemo

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)