TRAMP PRED SUDOM U NJUJORKU: Bivši predsednik se pojavio u žalbenom postupku po tužbi za prevaru (FOTO)

BIVŠI predsednik SAD Donald Tramp pojavio se danas u Njujorku na žalbenom sudskom postupku, koji se vodi u okviru tužbe koja bi ga mogla koštati kontrole nad poslovnom zgradom Kula Tramp u Njujorku i drugim vrednim imanjima, čime je održao obećanje da će braniti svoju reputaciju u ovom slučaju koji naziva "lažnim".

ТРАМП ПРЕД СУДОМ У ЊУЈОРКУ: Бивши председник се појавио у жалбеном поступку по тужби за превару (ФОТО)

Foto Tanjug/AP

Tramp, koji je političku karijeru izgradio kao poznati milijarder za nekretnine i majstor "umetnosti dogovora", dobrovoljno se pojavio na suđenju koje za njega ima veliki značaj, naveo je AP.

Državna tužiteljka Leticija Džejms optužuje Trampa i njegovu kompaniju da su obmanjivali banke, osiguravajuće kuće i druge poslovne subjekte, tako što su ih učestalo obmanjivali i lažirali finansijske izveštaje o Trampovom imovinskom stanju.

Sudija Artur Engoron, koji će u ovom postupku bez porote samostalno odlučivati o žalbi, već je prvostepeno presudio da je Tramp počinio prevaru u svom poslovanju.

Tužiteljka Džejms, demokrata, traži da se Tramp kazni sa 250 miliona dolara i da mu se zabrani da posluje u Njujorku.

Prošlonedeljna prvostepena odluka sudije, ukoliko bude potvrđena i u žalbenom postupku, mogla bi da primora Trampa da se odrekne svoje imovine u Njujorku, uključujući i zgradu Kula Tramp, poslovnu zgradu na Volstritu, terene za golf i imanje u predgrađu Njujorka.

BONUS VIDEO - RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

UPRAVLJANI RAST NASUPROT LINEARNOJ DOBITI: Gde investiraju banke koje menjaju tržišnu dinamiku?