TRI ZADATKA ZA KIJEV: Mišel - Ukrajina bi mogla da se pridruži EU 2030. godine, ako...

PREDSEDNIK Evropskog saveta Šarl Mišel izjavio je da bi Ukrajina mogla da se pridruži Evropskoj uniji 2030. ''ako obe strane urade svoj domaći zadatak''.

ТРИ ЗАДАТКА ЗА КИЈЕВ: Мишел - Украјина би могла да се придружи ЕУ 2030. године, ако...

Foto: EPA

- Ukrajina i druge zemlje kandidati moraju da sprovedu reforme, da se bore se protiv korupcije i da ispune zakonske uslove. Nama u EU bi trebalo da bude jasno šta želimo da postignemo zajedno, koji su nam prioriteti i na šta želimo da potrošimo novac. I moramo da ubrzamo naše procese donošenja odluka - rekao je Mišel u intervjuu za nemački ''Špigel''. 

On je upozorio da zemlje Zapadnog Balkana već 20 godina čekaju da uđu u EU, zbog čega tu raste uticaj Rusije i Kine. 

Prosperitetna i bezbedna Ukrajina je u evropskom interesu, dodao je. 
 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (6)

UPRAVLJANI RAST NASUPROT LINEARNOJ DOBITI: Gde investiraju banke koje menjaju tržišnu dinamiku?