NEMAČKA ISTRAŽUJE NAPAD: Desničarska stranka AfD tvrdi da je njihov lider žrtva
DESNO-populistička stranka Alternativa za Nemačku (AfD) tvrdi da je njen predsednik Tino Krupala fizički napadnut tokom predizbornog skupa u Ingolštatu u Bavarskoj, ali je Državno tužilaštvo danas objavilo da ne postoje naznake da se to zaista i dogodilo.
                                                                                    Foto Arhiva
-Pokrenuta je istraga protiv nepoznate osobe zbog sumnje u krivično delo nanošenje telesne povrede, ali do sada nema indicija da je izvršen napad na predsednika AfD-a, navodi se u saopštenju državnog tužilaštva, prenose nemački mediji.
Predsednik AfD-a Tino Krupala sinoć je prekinuo predizborni skup u Ingolštatu te je prevezen u bolnicu zbog "zdravstvenih tegoba".
Iz stranke je saopšteno da je Krupala bio žrtva napada i da je "uboden nepoznatim predmetom u rame" nakon čega se požalio na zdravstvene tegobe i prevezen je u bolnicu.
U bolnici je ustanovljeno crvenilo na ramenu, ali bez drugih zdravstvenih tegoba.
Trenutno se obavlja toksikološka analiza krvi i forenzičko ispitivanje odeće koju je Krupala nosio na predizbornom skupu. Istražuju se i fotografije snimljene na mestu događaja.
Državno tužilaštvo je saopštilo da je tokom skupa došlo do telesnog kontakta s nekoliko osoba koje su želele da se fotografišu sa šefom AfD-a, ali da ne postoje nikakve naznake koje bi ukazivale na napad.
Savezna kancelarija za borbu protiv kriminala (BKA), koja je zadužena za bezbednost političara na saveznom nivou, nema naznaka da je na Krupalu izvršen napad.
U nedelju se u saveznoj pokrajini Bavarskoj održavaju izbori na kojima AfD ima šanse da postane druga po redu najjača stranka u ovoj pokrajini.
BONUS VIDEO - RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta
Preporučujemo
                    
                    BIVŠI SAVETNIK MERKELOVE: Ostavili smo Nemačku previše zavisnom od ruskog gasa
01. 10. 2023. u 17:45
                    
                    ŠTA SE DEŠAVA S NEMAČKOM: Kako je najmoćnija privreda Evrope postala najgora na Zapadu
01. 10. 2023. u 00:30
                    
                    "PA HAJDE DA PRODUŽIMO ZADOVOLjSTVO" Zaharova uputila misterioznu poruku Zapadu
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da su zapadne zemlje zabrinute zbog toga kakva bi još nova ispitivanja oružja Rusija mogla da sprovede nakon demonstracije rakete "Burevestnik".
01. 11. 2025. u 19:52
                    
                    SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
                    
                    "ONA JE ZLA!" Ova poznata srpkinja je zaova Snežane Đurišić (FOTO)
"MALO je zla, ali je naša..."
02. 11. 2025. u 16:10
                    
                    
                                        
                                    
                                        
                                        
                                
                                        
                                        
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
Komentari (2)