LOŠE VESTI ZA POJAS GAZE: Oglasila se SZO
SVETSKA zdravstvena organizacija (SZO) saopštila je danas da i dalje nije u mogućnosti da distribuira gorivo niti esencijalni medicinski materijal velikim bolnicama na severu Gaze zbog nedostatka bezbednosnih garancija.

Foto: Tanjug/AP
SZO je pozvala na "trenutni humanitarni prekid vatre da bi zdravstveni materijal i gorivo mogli bezbedno da se isporuče širom celog Pojasa Gaze", preneo je Rojters.
Svetska zdravstvena organizacija je ranije danas saopštila da je skoro dve trećine zdravstvenih ustanova u Gazi prestalo da radi usled masovnog i smrtonosnog povećanja izraelskih vazdušnih napada na toj teritoriji, preneo je AP.
Ukupno 46 od 72 zdravstvene ustanove, uključujući 12 od 35 bolnica, prestalo je da funkcioniše širom Gaze, saopštila je SZO.
Palestinski zdravstveni zvaničnici rekli su da je nedostatak struje i goriva za generatore zbog izraelske blokade, kao i šteta od vazdušnih udara, primorala mnoge objekte da prekinu da rade.
BONUS VIDEO: EKSPLOZIJE ODJEKUJU GAZOM: Zgrade se ruše kao kule od karata - Osveta Izraela je u toku
Preporučujemo


MEDIJI TVRDE - VAŠINGTON SAVETOVAO IZRAEL: Odložite kopnenu operaciju na Pojas Gaze...
23. 10. 2023. u 09:03

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

USTAŠLUK NA DELU I Hrvatski kardinal veliča Tompsona - totalno ludilo u Hrvatskoj
KOLIKO je Hrvatska ogrizla u mržnji prema Srbima govori činjenica da je čak i tamošnji kardinal govorio o koncertu Topsona poznatog po pesmama koje veličaju klanje Srba.
24. 04. 2025. u 17:01
Komentari (0)