"POTREBNO JE VREME..." Član Hamasa otkrio šta je ključno da bi taoci bili oslobođeni
PALESTINSKA militantna organizacija Hamas ne može osloboditi taoce zarobljene tokom upada u Izrael sve dok ne bude postignuta saglasnost o uspostavljanju prekida vatre u Gazi, rekao je član delegacije ovog pokreta Abu Hamid, prenosi ruski dnevnik "Komersant".
Foto Tanjug/AP
Hamid je deo delegacije Hamasa koja boravi u poseti Moskvi i naglasio je da je potrebno vreme da se lociraju svi taoci odvedeni iz Izraela u Gazu pošto su ih zarobile razne frakcije Hamasa prilikom napada izvršenog 7. oktobra.
- Govori se o više desetina ljudi, uglavnom civila i potrebno je vreme da bi bili pronađeni u Pojasu Gaze i potom oslobođeni - istakao je Hamid, uz napomenu da je potrebno mirnije okruženje da bi se izvršio sličan zadatak.
Hamas je nešto ranije saopštio da je u izraelskim udarima iz vazduha na Gazu poginulo oko pedeset talaca.
BONUS VIDEO: EKSPLOZIJE ODJEKUJU GAZOM: Zgrade se ruše kao kule od karata - Osveta Izraela je u toku
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MAĐAR IZAŠAO NA BALKON DA POZDRAVI NAROD: Doživeo veliki šok i neprijatnost (VIDEO)
AKTUELNI premijer Mađarske Peter Mađar, doživeo je veliku neprijatnost prilikom obraćanja građanstvu.
07. 06. 2026. u 12:19
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)