GALANT NAJAVIO KOPNENU OFANZIVU NA GAZU: Biće duga i teška, cilj uništiiti mrežu tunela koje koristi Hamas
MINISTAR odbrane Izraela Joav Galant kaže da se očekuje da uskoro počne kopnena ofanziva na Gazu koja će biti duga i teška i imati za cilj da uništi ogromnu mrežu tunela koje koriste Hamas na toj teritoriji.

Foto: Tanjug/AP
Galant ističe da će u kopnenu invaziju biti uključene velike snage, podržane vazdušnim napadima.
Najavljuje da će nakon toga uslediti treća faza borbi nižeg intenziteta, kada Izrael bude uništavao "džepove otpora".
Dok bolnice u Gazi hitno traže gorivo za pokretanje generatora, Galant kaže da Izrael veruje da bi Hamas konfiskovao svako gorivo koje uđe, kako bi koristio generatore za pumpanje vazduha u stotine kilometara tunela koji se nalaze i u civilnim područjima.
- Za vazduh im je potrebna nafta, a za naftu smo im potrebni mi - kaže Galant.
Preporučujemo


"PRED NAMA JE DUG RAT" Ministar odbrane Izraela upozorava - Cena će biti visoka
16. 10. 2023. u 23:20

PREDSEDNIK EVROPSKOG SAVETA ZABRINUT: Situacija na Bliskom istoku opasna po celi svet
27. 10. 2023. u 12:51

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

"SRAM VAS BILO" Na snimanju "Neretve" izbio skandal sa Brozom
BATU Živojinovića voleli su cela bivša Jugoslavija, čitava Kina pa i sam Josip Broz Tito.
06. 06. 2025. u 13:06
Komentari (0)