"AMERIKA UZELA ZA TAOCA SAVET BEZBEDNOSTI" Iran: U kriznim vremenima nije postigao uspeh
SJEDINjENE Američke Države uzele su Savet bezbednosti UN „za taoca“ i sprečavaju ga da izvršava svoju glavnu dužnost – da održava mir i bezbednost, između ostalog i na Bliskom istoku, izjavio je portparol iranskog Ministarstva spoljnih poslova Naser Kanani.
Foto: Shutterstock
- Međunarodne skupštine, uključujući UN, konkretno njen Savet bezbednosti, pokazale su da u kriznim vremenima nisu postigle uspeh u obavljanju svoje glavne funkcije, svoje suštinske odgovornosti i misije – da završe ili spreče krize. Izaziva žaljenje to što je značajan broj uticajnih zemalja, posebno SAD, uzeo Savet bezbednosti UN za taoca i ne dozvoljavaju mu da na pravi način ispunjava svoju glavnu dužnost, a to je održavanje mira i međunarodne bezbednosti - rekao je Kanani.
Po njegovom mišljenju, da Ujedinjene nacije efikasno rade, „ne bismo bili svedoci dugogodišnje krize u Palestini i regionu“.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE: Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom
Preporučujemo
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Koliku penziju ima Angela Merkel? Brojka će vas iznenaditi! A to nije kraj - jedna stvar donela joj bogatstvo
ANGELA Merkel u penziji živi bolje nego ikad!
20. 04. 2026. u 12:46
Komentari (0)