GORI MADRID - PREMIJER OPTUŽEN ZA IZDAJU ZBOG AMNESTIJE KATALONSKIH SEPARATISTA: Sukob policije i demonstranata (FOTO/VIDEO)
POLICIJA se u utorak uveče po drugi put za dva dana sukobila sa demonstrantima koji se protive pregovorima Vlade Španije i separatističkih partija pokrajine Katalonije o mogućoj amnestiji za hiljade ljudi uključenih u pokret za nezavisnost Katalonije.

Foto: EPA/DANIEL GONZALEZ
Demonstranti u Madridu su pod državnim zastavama Španije uzvikivali uvrede na račun vršioca dužnosti premijera Pedra Sančeza, a neki ga nazivali "izdajnikom" i "nacistom". Demonstranti su gurali barijere koje je postavila policija s opremom za nerede, a ona odgovorila gumenim mecima i pendrecima.
Vlada je saopštila da je skupu u utorak na kapiji nacionalnog sedišta vladajuće Socijalističke partije u Madridu bilo oko 7.000 ljudi, što je dvostruko više od broja demonstranata dan ranije. Sličnih protesta bilo je i u drugim gradovima.
- Tri osobe su uhapšene u ponedeljak - rekao je predstavnik centralnih vlasti.
Portparolka krajnje desničarske stranke Voks koja je treća po veličini u Parlamentu, rekla je u utorak da ta stranka ne podržava nasilje na tim skupovima, ali da podržava protest protiv vlade.
Sančez, lider socijalista, osudio je proteste rekavši da ih vode "reakcionari".
Premijer pregovara s katalonskim separatističkim partijama da dobije njihovu podršku u svom nastojanju da ponovo formira vladu i zadrži svoju koaliciju levog centra na vlasti posle neuspešnih izbora u julu.
Ali dve separatističke stranke zahtevale su u zamenu za njihove glasove u parlamentu sveobuhvatnu amnestiju koja bi uključivala njihove lidere koji su pobegli iz Španije posle pokušaja secesije 2017.
To je razgnevilo mnoge u Španiji, uključujući vodeće opozicione stranke na desnici koje optužuju Sančeza da se povinuje prekršiteljima zakona.
BONUS VIDEO: ŠPANSKA POLICIJA - Akcija spasavanja migranata
(Kurir)
Preporučujemo

"OPERACIJA BABA": Hrvatski državljanin "pao" u Španiji sa 30 kilograma heroina
22. 10. 2023. u 15:33

LAŽIRAO SRČANI UDAR U 20 RESTORANA DA NE BI PLATIO RAČUN: Uhapšen prevarant u Španiji
20. 10. 2023. u 08:27

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

HAOS U HRVATSKOJ: Zagreb u blokadi, zatvaraju se 3 glavna mosta, a saobraćaj se obustavlja zbog koncerta Tompsona
VEĆ JE počelo fazno obustavljanje saobraćaja u oblasti oko Hipodroma - 11 dana pre koncerta.
24. 06. 2025. u 12:24
Komentari (0)