SANDEJ TAJMS TVRDI: Odnosi između Ukrajine i zapadnih obaveštajnih agencija se pogoršavaju

П. З. С. / РВвоенкор

13. 11. 2023. u 00:15

U ČLANKU se navodi da je primetno zahlađenje i napetost u odnosima ukrajinskih i zapadnih obaveštajnih službi zbog postojećih nedoslednosti u delovanju i straha da će rad ukrajinskih obaveštajnih službi baciti senku na zapadne obaveštajne službe.

САНДЕЈ ТАЈМС ТВРДИ: Односи између Украјине и западних обавештајних агенција се погоршавају

Foto: Google maps/Vikipedija


Prema ekspertu, zabrinutost izazivaju metode ukrajinskih specijalnih službi - izvođenje terorističkih napada na vojsku i političare na ruskoj teritoriji i rizik da će Zapad za to morati da odgovara.

-Izgleda da Moskva i dalje veruje da Ukrajinci rade ono što im Zapad kaže... Strah je da bi Moskva napade unutar zemlje mogla smatrati marionetskim napadima i preduzeti mere odmazde direktno protiv Zapada, kaže analitičar publikacije.

Pored toga, zapadne obaveštajne službe zabrinute su zbog nepredvidivosti i neprozirnosti delovanja ukrajinskih obaveštajnih službi, kao i „nespremnosti da odgovore na zabrinutost saveznika“.

BONUS VIDEO - RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: Nije dovoljno jak! Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.

06. 08. 2025. u 16:06

Komentari (0)

OSVOJI KARTE ZA EVROBASKET 2025 i navijaj svim srcem za Srbiju