PENTAGON: Sutra sastanak Kontakt grupe za odbranu Ukrajine
NOVI sastanak Kontakt grupe za odbranu Ukrajine, zakazan za 22. novembar, biće usredsređen na obezbeđivanje sposobnosti ukrajinskih snaga neophodnih za samoodbranu, izjavila je danas na brifingu za novinare zamenica portparola Pentagona Sabrina Sing.
Foto: Profimedia/instagram ursulalolita
- Sutra će ministar odbrane Lojd Ostin održati 17. sastanak Kontakt grupe za odbranu Ukrajine u virtuelnom formatu, što će ojačati posvećenost Sjedinjenih Američkih Država Ukrajini zajedno sa naših više od 50 saveznika - dodala je ona, prenosi Ukrinform.
Ona je naglasila da će SAD nastaviti da rade sa koalicijom saveznika i partnera ''kako bi Ukrajini obezbedile kapacitete neophodne za samoodbranu''.
Prema njenim rečima, od velike je važnosti da Kongres konačno usvoji zahtev predsednika Džozefa Bajdena za dodatno finansiranje, koji uključuje veliki paket pomoći Ukrajini.
Ministar odbrane Lojd Ostin u ponedeljak je nenajavljeno posetio Kijev i poručio da je njegov boravak u ukrajinskoj prestonici znak potvrde da će SAD nastaviti da pomažu Ukrajini u suprotstavljanju ruskoj agresiji.
BONUS VIDEO: UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE - Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom
Preporučujemo
NOVI SIGNAL KIJEVU IZ EU? "Verujemo da je vreme da procenimo efikasnost ove šeme pomoći"
21. 11. 2023. u 21:29
TRENUTAK KAD JE SRBIJA ZANEMELA! Vučić se uhvatio za glavu nakon priznanja ove hrabre žene: Dođe mi da zajedno sa vama plačem!
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić se uhvatio za glavu nakon što mu je građanka Bora otkrila borbu za usvajanje deteta i probleme sa socijalnom pomoći, obećavši da će pokušati da učini sve što može da problem bude rešen.
20. 02. 2026. u 22:47
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"KOSOVO, SRBIJA, USTANITE!" Tramp pozdravio i goste kojih nije bilo u sali
AMERIČKI predsednik Donald Tramp osnovao je Odbor za mir, ali je već na osnivačkom sastanku "Odbora za mir" zapretio ratom. Pretnju iz govora ponovio je i u avionu za Džordžiju. Ozbiljnost pokazuje i premeštanje nosača aviona u istočno Sredozemlje.
21. 02. 2026. u 09:40
Komentari (0)