AMERIČKI TENKOVI IMAJU PROBLEM, A NIJE RUSKI KORNET: Generali su svesni ranjivosti Abramsa (VIDEO)
02. 12. 2023. u 09:19
NAJVEĆI problem sa novom ukrajinskom flotom od 31 tenka M-1 Abrams američke proizvodnje nisu turbinski motori tenkova od 1.500 konjskih snaga. Ne baš.
Povezane vesti
(MAPA) DOK GORE ABRAMSI Vojska se prepucava sa MO: Kijev priznaje rusko napredovanje, veliki gubici VSU kod Pokrovska (VIDEO)
RUSKA vojska je ponovo napredovala kod Peščana kod Kupjanska, prema podacima organizacije „Dip Stejt“. Napredovanje tamo je sada u drugom danu.
02. 04. 2026. u 20:11
STARI JE PROPAO HITNO NAM TREBA NOVI M1E3 Abrams stiže 5 godina ranije: Šta on zaista donosi na bojište
AMERIČKA vojska je donela odluku koja predstavlja ozbiljan zaokret u načinu na koji razvija i uvodi nova oklopna sredstva.
29. 01. 2026. u 21:33
Najnovije iz rubrike
uživoMIR NA BLISKOM ISTOKU NE VAŽI ZA SVE: Nižu se rekacije iz celog sveta; IDF nastavlja operacije protiv Hezbolaha u Libanu (FOTO/VIDEO)
39. dan sukoba na Bliskom istoku.
08. 04. 2026. u 07:31 >> 10:24
"NE PLAŠIM SE..." Đorđa Meloni regovala posle skandala zbog fotografije sa članom mafije
ITALIJANSKA premijerka Đorđa Meloni i reagovala je na fotografije koje su objavljene u brojnim italijanskim medijima, a na kojima se povezuje sa članovima najpoznatijih mafija u Italiji.
08. 04. 2026. u 10:16
IRAN OTVARA ORMUSKI MOREUZ ZA BRODOVE NA DVE NEDELJE: Aragči se hitno oglasio, poznati svi detalji
IRAN otvara Ormuski moreuz za brodove na dve nedelje. Prolaz će biti moguć uz koordinaciju sa iranskom vojskom i uz tehnička ograničenja, objavio je iranski ministar spoljnih poslova Abas Aragči.
08. 04. 2026. u 10:16
STIGLA REAKCIJA IZ EVROPSKE UNIJE: Oglasila se Ursula fon der Lajen o primirju na Bliskom istoku
PREDSEDNICA Evropske komisije Ursula von der Lajen izjavila je danas da pozdravlja prekid vatre između Irana i SAD.
08. 04. 2026. u 09:46
"SUKOB IZMEĐU AMERIKE I IRANA JE STAVLJEN NA PAUZU" Medvedev: Tramp ne želi i ne može dugo da ratuje, a ni Kongres ga neće podržati
ČINjENICA da je predsednik SAD Donald Tramp pristao da razgovara o iranskom mirovnom planu predstavlja uspeh za Irance, smatra zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
08. 04. 2026. u 09:13
Komentari (0)