TURSKA BESNA: Neprihvatljive vojne vežbe Amerike i Radničke partije Kurdistana
TURSKI ministar odbrane Jašar Guler izjavio je, da Ankara smatra neprihvatljivim američke vojne vežbe s predstavnicima zabranjene Radničke partije Kurdistana (PKK) u Siriji, te pomno prati situaciju, prenose "RIA Novosti".
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan sa turskim vojnicima / Arhiva
-Nijedna njihova akcija sa teroristima nije prihvatljiva. Već sam rekao da obučavaju teroriste za korišćenje helikoptera. Prošle nedelje ponovno su izvodili vežbe s teroristima. Pomno pratimo svaki događaj. Ova situacija je neprihvatljiva, reko je turski ministar za list "Sabah".
Prethodno su turski mediji objavili da je zbog vežbi sa predstavnicima PKK, Amerika postala glavni neprijatelj Turske.
-SAD su izgubile Tursku. Za javnost, Sjedinjene Države odavno su postale naš glavni neprijatelj. Ljudi veruju da planovi Vašingtona za region uključuju i podelu Turske. U prošlosti je NATO bio garancija za Tursku, danas je Turska zemlja koja je garancija za NATO, piše turski "Milijet".
List navodi da bi "SAD stekle podršku i poverenje turskog naroda, prvo moraju delovati kao 'pravi saveznik' i prestati da sarađuju sa terorističkim organizacijama".
Upozorava se da bi američki ambasador u Ankari trebao da razmotri mogućnost da "Turska jednog dana prestane da se ponaša kao saveznik".
(rt.rs)
BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
Preporučujemo
PENTAGON VEČITO U STRAHU OD KINE: Amerika pravi najbolje oružje na svetu, ali... (VIDEO)
05. 12. 2023. u 00:40 >> 01:29
MEDVEDEV BRUTALNO ZAPRETIO UKRAJINI, FRANCUSKOJ I BRITANIJI: Rusija bi morala odgovoriti nuklearnim udarom
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev zapretio je da bi Rusija mogla upotrebiti taktičko nuklearno oružje protiv Ukrajine, Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva ukoliko bi Pariz i London Kijevu pružili nuklearnu tehnologiju.
24. 02. 2026. u 13:45
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)