VRATIO SE KUĆI POSLE ŠEST GODINA: Nestali Aleks (17), koji je pronađen u Francuskoj, sleteo u Veliku Britaniju (VIDEO)
BRITANSKI tinejdžer, Aleks Beti (17), koji je pronađen u Francuskoj nakon što je nestao pre šest godina, vratio se večeras u Veliku Britaniju, saopštila je policija Velikog Mančestera.
Foto Tanjug/AP
Njegov povratak je najavljen danas, a kako je navedeno, vratio se u London direktnim letom iz Tuluza.
Podsećamo, Aleks Beti, koji je nestao 2017. godine kada je imao 11 godina, tokom odmora u Malagi, na jugu Španije sa majkom i dedom, napustio je spiritualističku zajednicu na Pirinejima u kojoj je živeo, preneo je "Rojters".
Dečak je pronađen kako luta brdima Francuske po kiši, a kako je navedeno, sa sobom je nosio samo skejtbord i 100 evra.
- On deluje smireno i na prvi pogled normalno. Posle godina života provedenih na ovaj način, siguran sam da postoje psihološke posledice, ali on izgleda kao normalan tinejdžer - rekao je Antoan Leroa, pomoćnik javnog tužioca u Tuluzu i dodao da izgleda da je Aleks "veoma inteligentan".
ŽIVEO U "DUHOVNIM ZAJEDNICAMA"
Leroa kaže da je tinejdžer šest godina vodio "nomadski način života" sa svojom majkom i dedom, koji su bili "opsednuti energijom i solarnim panelima". Veruje se da je deda umro pre oko šest meseci.
Tinejdžer je rekao policiji da je živeo u "duhovnim zajednicama" u Španiji, Maroku i Francuskoj otkako je otet od svoje bake, svog zakonskog staratelja, u oktobru 2017. godine.
Leroa je rekao da je Aleks shvatio da "ovo mora da prestane" kada je njegova majka objavila planove da ga odvede u Finsku, mada kaže da nije jasno da li ju je mladić obavestio o nameri da ode.
- Samo je rekao da ne želi da ide u Finsku. Ne znamo više o tome - rekao je pomoćnik javnog tužioca.
ODGAJALE GA MAJKA I BAKA
On je ispričao policiji kako su ga od druge godine, kada je otac napustio kuću, odgajale majka i baka po majci. Sa osam godina ga je majka dva puta odvela u Maroko na nekoliko meseci, što je izazvalo sukob između njih dve. Tri godine kasnije odveden je u Španiju i nikada se nije vratio kući.
Policija sada istražuje gde se nalazi Aleksova majka.
Leroa kaže da je ona možda otišla u Finsku, kako je i nameravala, i da za njom nema naloga za hapšenje francuske policije.
Aleks će se vratiti u Britaniju kod svoje bake, Suzan Karuane, koja je njegov zakonski staratelj i koja je izrazila oduševljenje što će ponovo videti svog unuka.
Majka i deda, Melani i Dejvid Beti, napustili su Britaniju zajedno sa Aleksom na unapred dogovoreni jednonedeljni odmor u Marbelji, u Španiji 30. septembra 2017.
Aleks je poslednji put je viđen u Malagi 8. oktobra te godine, na dan kada se očekivalo da se vrate u Veliku Britaniju.
(Bi-Bi-Si, Blic)
BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
Preporučujemo
KAMION ULETEO U GRUPU LjUDI: Ima mrtvih, zvaničnici tvrde da nije u pitanju terorizam
16. 12. 2023. u 17:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN GUBI KRIM? U toku je "duboka operacija" - Ukrajina izvodi brz povratak poluostrva nakon 12 godina
ZAPADNI mediji i stručnjaci danima unazad predviđaju da bi se poluostrvo Krim moglo vratiti pod ukrajinsku kontrolu, jer je Ukrajina prekinula ruske linije snabdevanja.
06. 06. 2026. u 08:59 >> 08:59
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (1)