"RUSKA TEHNIKA POKAZALA SUPERIORNOST NAD NATOVSKOM" Šojgu: Nastavak specijalne vojne operacije do potpune realizacije ciljeva
RUSKA vojna tehnika pokazala je svoju superiornost nad modelima NATO-a u uslovima specijalne vojne operacije, izjavio je ruski ministar odbrane Sergej Šojgu.

Foto: Profimedia/Ilustracija
- Savremena ruska tehnika prošla je rigorozne provere u uslovima specijalne operacije i pokazala svoje prevashodstvo nad sličnim modelima iz zemalja NATO-a - rekao je Šojgu na proširenoj sednici kolegijuma Ministarstva odbrane Rusije.
- Ruska PVO je za prethodnih pola godine oborila 1.062 NATO rakete za višecevne raketne sisteme, operativno-taktičkih i krstarećih raketa, navođenih avio-bombi, a uništeno je stotine skladišta sa municijom, stanice za istovar naoružanja i tehnike - istakao je Šojgu.
Osim toga, ministar je naglasio da su ruske snage u strateškoj i operativnoj dubini protivničkog fronta uništile i pogone za proizvodnju i remont vojne tehnike Oružanih snaga Ukrajine.
Takođe, Šojgu je kazao da su u pozadinskim centrima za pripremu i formiranje rezervi likvidirane hiljade ukrajinskih ekstremista, nacista i stranih plaćenika.
On je poručio da je prioritetan zadatak u sledećoj godini nastavak specijalne vojne operacije do potpune realizacije ciljeva, koje je odredio glavnokomandujući.
Šojgu je dodao da će glavni napori u borbenoj obuci biti usmereni na kvalitetnu pripremu novoformiranih jedinica, kao i koordinaciju formacija i vojnih jedinica.
Ministar je, pored toga, dodao da se ubrzano stvara infrastruktura za strateške sisteme sa nuklearnim krstarećim raketama neograničenog dometa „burevesnik“ i nosačem bespilotnih podvodnih letelica „posejdon“.
Prema njegovim rečima, prilikom aktivnog suprotstavljanja savremenim protivvazdušnim i sistemima za radioelektronsko ratovanje protivnika, uspešno se koristi visokoprecizno oružje.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
Preporučujemo

VELIKA PROMENA U ŠKOLAMA U SRBIJI: Od danas ništa neće biti isto, odnosi se na roditelje
RODITELjI školaraca u Srbiji od danas dobijaju automatska zvučna obaveštenja kada nastavnik u elektronski dnevnik upiše izostanak deteta sa časa ili novu ocenu. Mada su deca godinama nalazila načine da ne kažu roditeljima baš sva dešavanja u školi, to sada više neće biti moguće.
17. 04. 2025. u 11:29

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

"KOMPLITLI FRI OF ČARDž": Da li ste čuli kako Putin priča engleski? (VIDEO)
RUSKI predsednik Vladimir Putin imao je u februaru telefonski razgovor s američkim predsednikom Donaldom Trampom o okončanju rata u Ukrajini, a iako tada nije saopšteno kojim su jezikom pričala dvojica državnika verovatno se svako koristio svojim maternjim i oslonio na prevodioce.
17. 04. 2025. u 15:25
Komentari (1)