"NIJE ISKLJUČENO DA MOSKVA PREDUZME RECIPROČNE MERE" Lavrov: Ako nam konfiskuju sredstva, imaćemo čime da odgovorimo
U SLUČAJU da Nemačka konfiskuje aktive Rusije, nije isključeno da Moskva preuzme recipročne mere, rekao je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov. Imamo šta da konfiskujemo zauzvrat, dodao je on.

FOTO: Tanjug/AP
- Sada se nose mišlju da nađu nekakav legalan način kako bi konfiskovali aktive Rusije i dalje uputili Ukrajini. Evropljani su ipak sačuvali makar privid poštovanja sopstvenih zakona i zato odugovlače sa tom odlukom. Prema našim informacijama, Amerikanci im na zatvorenim sastancima objašnjavaju kako mogu da promene te zakone da bi uzeli sve i na kraju ukrali. Videćemo. Ministar finansija je danas to komentarisao i rekao da ako se to dogodi i mi ćemo imati šta da konfiskujemo - rekao je Lavrov na pres-konferenciji u Tunisu.
Lavrov je juče boravio u Maroku, a kako je rekla portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova, on će nastaviti turnejum ali nije želela da otkriva koje zemlje će to obuhvatiti.
Podsetimo, nemačko Generalno tužilaštvo podnelo je juče zahtev sudu za konfiskaciju ruskih aktiva u iznosu od preko 720 miliona dolara.
U saopštenju se navodi da Tužilaštvo namerava da konfiskuje sredstva na računu ruske finansijske institucije u banci u Frankfurtu u pomenutom iznosu zbog pokušaja da se prekrši embargo.
Tužilaštvo nije saopštilo ko je vlasnik sredstava.
„Špigel“ tvrdi da tim sredstvima raspolaže ruski Nacionalni depozitor koji je pod sankcijama EU od juna 2022. godine. Navodno su zaposleni pokušali da prebace 720 miliona evra sa računa nemačke filijale „Džej Pi Morgan“ na drugi račun, ali transakcija nije izvršena.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: KRZNENI ČLAN RUSKE ARMIJE: Pas Žužik pomaže protivvazdušnoj jedinici ruske vojske
Preporučujemo

LAVROV JASAN: Rusija pozdravlja sve konstruktivne ideje za rešenje ukrajinske krize
20. 12. 2023. u 17:20

ŽENE POLUDELE ZA NjIM: Ko je zgodni reporter RTS-a o kome svi pričaju? (FOTO)
19. 12. 2023. u 15:43

ČEKA IH VELIKI NOVAC: U januaru deblji novčanici za tri znaka Zodijaka
19. 12. 2023. u 16:21

"DA LI NAS JE TRAMP PREVARIO?" Nemački mediji bruje, šok u Berlinu zbog slanja američkih sistema "patriot" Ukrajini
TO JE bila velika nada u zaštiti od Putinovih raketa: u ponedeljak je predsednik SAD Donald Tramp najavio da će Ukrajini biti isporučeno oružje, ali da će Evropljani morati sve da plate. Sada se ispostavlja da Nemačka neće samo finansirati, već će morati i sama da isporuči sopstvenu protivvazdušnu odbranu, iako je već sada u deficitu, piše nemački Bild.
19. 07. 2025. u 10:22

SKANDAL TRESE NEMAČKU: Pogledajte koliko je Analena Berbok potrošila na šminku za samo tri meseca
KABINET bivšeg nemačkog kancelara Olafa Šolca izdvojio je skoro 590.000 evra iz javnih sredstava za šminkanje i uređivanje izgleda državnih funkcionera u periodu od 2022. do marta 2025. godine, piše Bild pozivajući se na podatke nemačke vlade.
19. 07. 2025. u 11:16

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)