BAJDEN PONOVO UDARA NA RUSIJU: Predsednik SAD donosi novu uredbu
PREDSEDNIK SAD Džozef Bajden potpisaće danas izvršnu uredbu koja donosi novo pooštravanje sankcija protiv Rusije.
Foto AP
U planu je i uvođenje restrikcija finansijskim institucijama koje, po mišljenju Vašingtona, učestvuju u transakcijama u interesu ruske odbrambene industrije, rekao je neimenovani zvaničnik SAD na čiju izjavu se poziva TASS.
- Predsednik Džozef Bajden će u petak potpisati novi izvršni dekret o proširenju ovlašćenja u uvedenim sankcijama Rusiji s fokusom na strane koje pružaju finansijsku podršku ruskom odbrambenom sektoru - rekao je taj zvaničnik.
On je dodao da će se uredba odnositi i na ruske proizvode koji podležu bilo kakvim promenama izvan Rusije, a posebno na dijamante.
- Izvršni nalog će takođe pružiti relevantnim vlastima priliku da preduzmu mere potrebne za zabranu proizvoda proizvedenih u Rusiji, ali koji su podlegli značajnim promenama izvan njenih granica. Ovo se odnosi na zabrane u vezi sa dijamantima - rekao je zvaničnik.
(RT Balkan)
BONUS VIDEO: VAZDUŠNI NAPAD NA STAMBENI KOMPLEKS: Izraelci bombardovali stambene zgrade u Kan Junisu
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
VOZILO SE ZAKUCALO U BAJDENOVU KOLONU: Pogledajte reakciju američkog predsednika (FOTO)
18. 12. 2023. u 08:50
MEDVEDEV: Za Bajdena pobeda znači da će Ukrajina postojati na karti sveta
13. 12. 2023. u 13:12
RUSKI VOJNI STRUČNjAK: Jedan udar "orešnika" i "sarmata" može da uništi čitav NATO u Evropi
KOMBINOVANO lansiranje raketnih sistema „sarmat“ i „orešnik“ sposobno je da neutrališe celu vojnu infrastrukturu Severnoatlantske alijanse u Evropi, rekao je za ruske medije Aleksandar Stepanov, vojni stručnjak Instituta za pravo i nacionalnu bezbednost Ruske predsedničke akademije za nacionalnu ekonomiju i javnu upravu (RANHEGA).
13. 05. 2026. u 12:29
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (0)