TURSKA OSVETA ZA 12 UBIJENIH VOJNIKA: Razorni vazdušni napadi širom Iraka i Sirije, uništeno 29 meta

Тањуг

24. 12. 2023. u 00:55

TURSKO vazduhoplovstvo izvelo je vazdušne udare u severnom Iraku i Siriji i tom prilikom uništilo 29 meta zabranjene Kurdistanske radničke partije (PKK) nakon što je u poslednja dva dana ubijeno 12 vojnika u severnom Iraku, saopštilo je danas tursko Ministarstvo odbrane.

ТУРСКА ОСВЕТА ЗА 12 УБИЈЕНИХ ВОЈНИКА: Разорни ваздушни напади широм Ирака и Сирије, уништено 29 мета

Foto: Profimedia

U operacijama turskog vazduhoplovstva u severnom Iraku i Siriji mete su bile baze, skloništa i naftna postrojenja za koja se veruje da ih koriste militanti Kurdistanske radničke partije.

Ranije danas tursko ministarstvo odbrane saopštilo je da je vojska  izvela vazdušne napade na ciljeve PKK, i "neutralisala" najmanje 16 militanata PKK u sukobima, koji su u toku.

Vazdušni napadi Turske usledili su posle saopštenja turskog ministarstva da je najmanje 12 vojnika ubijeno u poslednja dva dana u napadu pripadnika Radničke partije Kurdistana na bazu koja se nalazi blizu Hakurka, na severu Iraka.
 

BONUS VIDEO: KRZNENI ČLAN RUSKE ARMIJE - Pas Žužik pomaže protivvazdušnoj jedinici ruske vojske

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).

10. 01. 2026. u 15:08

Komentari (0)

IMAM DOVOLJNO NOVCA DA NE MORAM DA PEVAM Olja Karleuša otkrila istinu o povlačenju sa estrade