BLISKI ISTOK ĆE GORETI U PLAMENU: Stiglo upozorenje iz vrha EU - "Rešenje mora biti nametnuto spolja"
MEĐUNARODNA zajednica mora da nametne rešenje za sukob između Izraela i Hamasa jer se dve strane ne mogu dogovoriti, rekao je visoki predstavnik EU za spoljnu politiku.
Foto: Profimedia/Ilustracija
- Verujem da smo za ovih 30 godina naučili da rešenje mora biti nametnuto spolja, jer dve strane nikada neće moći da postignu sporazum - rekao je Žozep Borel u Lisabonu, prenosi Tanjug.
On je takođe upozorio da „ako se ova tragedija ne završi uskoro, ceo Bliski istok bi mogao da završi u plamenu“.
Pregovori su do sada vodili samo do privremenog prekida vatre, a sada postoje strahovi da bi sukob mogao eskalirati nakon ubistva visokog zvaničnika Hamasa Saleha al-Arurija.
BONUS VIDEO:
KRZNENI ČLAN RUSKE ARMIJE: Pas Žužik pomaže protivvazdušnoj jedinici ruske vojske
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
BOMBA, AUTOMAT I CRNA BERETKA: Hrvatski gradonačelnik se maskirao u Tompsona iz "Čavoglava" - pored njega i "Plenković" i "prvi čovek Zagreba
DANAS je u Svetoj Nedelji održan karneval Fašnik, a na pozornicu se popeo i gradonačelnik ovog mesta Dario Zurovec koji je bio obučen kao kontroverzni hrvatski pevač Marko Perković Tompson koji je poznat po svojim proustaškim stavovima i pesmama.
14. 02. 2026. u 14:35
Komentari (4)