AKCIDENT U NUKLEARKI U JAPANU: Registrovano curenje nafte posle zemljotresa
NUKLEARNA elektrana u Japanu objavila je danas da je došlo do curenja nafte nakon što je tu zemlju 1. januara uzdrmao snažan zemljotres jačine 7,6 stepeni po Rihteru, u regionu Hokuriku, kada je poginulo više od 120 ljudi.
Foto Tanjug/AP
Elektrana Šika je 65 kilometara od epicentra zemljotresa i već je izveštavala o povremenim nestancima struje, curenju nafte u transformatorima i izlivanju vode iz bazena za skladištenje istrošenog goriva iz nuklearnih reaktora, preneo je Skaj njuz.
Danas je naftna mrlja veličine pet do 10 metara viđena kako pluta na površini mora u blizini elektrane, saopštio je Hokuriku elektrik.
Curenje je sanirano sredstvom za neutralizaciju.
Dodaje se da spoljni nivoi radijacije nisu povećani i da nema negativnih uticaja na ljudsko zdravlje ili okolinu, dodaje kompanija.
Kompanija veruje da je mrlja nastala zbog curenja izolacionog ulja transformatora tokom zemljotresa, što je pokrenulo sistem za gašenje požara, koji je raspršio ulje i vodu oko transformatora.
BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
Preporučujemo
SITUACIJA SE SVE VIŠE KOMPLIKUJE: Izbio požar na jednoj od japanskih nuklearki
01. 01. 2024. u 12:29
LUKAVLUK SRBA: Zašto se na Božić jede prasetina? Šah-mat za Osmanlije
07. 01. 2024. u 14:12
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (1)