SADA JE CILJ CEO JUŽNI DEO UKRAJINE: Rusi proširili ciljeve specijalne vojne operacije
RUSIJA je, zbog stalnih pretnji Zapada da će napasti Krim, prinuđena da proširi zonu sprovođenja specijalne vojne operacije, izjavio je za Sputnjik šef Odbora za zakonodavstvo u krimskom parlamentu Sergej Trofimov.
Foto: Google maps/Profimedia/Ilustracija
- Zbog konstantnih pretnji napadom na Krim, Zapad potvrđuje da je od vitalnog značaja da stavimo pod našu kontrolu ceo južni deo Ukrajine, kao i njen severoistok, i to zbog granatiranja Belgorodske, Brjanske, Kurske i drugih oblasti. Sa svakom isporukom dalekometnih sistema, moraćemo da širimo zonu naše potpune kontrole - rekao je Trofimov.
Istovremeno, prema njegovom mišljenju, izjavu penzionisanog vrhovnog glavnokomandujućog Združenih snaga NATO-a u Evropi, generala Filipa Bridlava, koji je pozvao Zapad da napada Krim, treba shvatiti kao stav penzionisanog vojnog lica, koje nema nikakvu odgovornost.
Trofimov je naglasio da bi samo adekvatna osoba, ne uzimajući u obzir one koji su na čelu zapadnih država, odavno razmislila i izvela zaključke o tome koliko je pogrešan odabrani put.
Foto: AP
- Ali takozvani zapadni lideri sa neverovatnom upornošću vode svoju zemlju u propast - naglasio je zvaničnik.
Ranije je bivši vrhovni glavnokomandujući Združenih snaga NATO u Evropi, general Filip Bridlav izjavio da Zapad treba da pomogne Ukrajini i omogući joj da izvodi napade na Krim, nakon čega bi Rusija bila primorana da preispita svoju poziciju.
Izdanje „Hil“ je prenelo da je Bridlav pozvao da se Krim gađa svim vrstama oružja, kao i da se ruske snage unište po delovima.
BONUS VIDEO
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
STEŽE SE OBRUČ OKO AVDIJIVKE: Rusi osvojili još jedno mesto u pravcu Donjecka
18. 01. 2024. u 14:34
RUSKI VOJNI STRUČNjAK: Jedan udar "orešnika" i "sarmata" može da uništi čitav NATO u Evropi
KOMBINOVANO lansiranje raketnih sistema „sarmat“ i „orešnik“ sposobno je da neutrališe celu vojnu infrastrukturu Severnoatlantske alijanse u Evropi, rekao je za ruske medije Aleksandar Stepanov, vojni stručnjak Instituta za pravo i nacionalnu bezbednost Ruske predsedničke akademije za nacionalnu ekonomiju i javnu upravu (RANHEGA).
13. 05. 2026. u 12:29
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)