RAKETAMA NA AMERIČKE VAZDUHOPLOVCE: Više od 20 projektila palo na vojnu bazu Ain Al-Asad na zapadu Iraka

Б.С.

21. 01. 2024. u 07:49

Prema prvim podacima, iračku bazu koju koriste američke i koalicione snage pogodili su balistički projektili.

РАКЕТАМА НА АМЕРИЧКЕ ВАЗДУХОПЛОВЦЕ: Више од 20 пројектила пало на војну базу Аин Ал-Асад на западу Ирака

Foto: Twitter

Američko vojno osoblje pretrpelo je manje povrede, a pripadnik izraelskih bezbednosnih snaga je ozbiljno ranjen, saopštio neimenovani zvaničnik SAD.

Rakete su ispaljene iz obližnje oblasti Al-Bagdadi, u zapadnoj pokrajini Al-Anbar, a iračke bezbednosne snage pretražuju reon za koji se pretpostavlja da je iskorišćen za napad. Američki zvaničnici ostavljaju otvorenu mogućnost i da su korišćeni navođeni projektili, a za napad sumnjiče šiitske milicije koje imaju podršku Irana. One su prethodnih dana upozorile SAD da će povećati broj vojnih operacija u Siriji i Iraku, jer "Vašington nastavlja da podržava izraelsku vojsku koja ubija civile u Pojasu Gaze i na jugu Libana".

Prethodno je u izraelskom napadu na sirijsku prestonicu Damask poginulo pet pripadnika Iranske revolucionarne garde (IRGC).

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.

30. 09. 2025. u 20:58

Komentari (1)

KAMERA KOJA I DALJE DIKTIRA PRAVILA IGRE – Huawei Pura 80 Pro