I EU SHVATA DA SU MU IZJAVE SULUDE Zaharova: To je Borelj, šokirana sam
IZJAVA šefa evropske diplomatije Žozepa Borelja da bi pomirenje između Rusije i Ukrajine bilo greška je monstruozna i šokantna, smatra portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.

Foto: Profimedia/Shutterstock/Ilustracija
- Ovo je još jedna monstruozna izjava, ali se doživljava kao ‘to je Borelj’. Inače, na potpuno isti način se doživljava i u zemljama Evropske unije. Oni sami među sobom govore, shvatajući da izjave ovog čoveka već više nisu ni marginalne, već sulude... Ali takođe govore ‘to je Borelj’ - rekla je Zaharova za Sputnjik, komentarišući Boreljovu izjavu.
Ona je dodala da bi jedan diplomata na takvu ideju trebalo da dođe „veoma teško“, jer je „u suprotnosti sa suštinom diplomatskog rada, a kada čovek sebi tako nešto dozvoljava da izjavi, suštinski dezavuiše svoju profesiju“.
- (Ovakve Boreljove izjave) vidimo sistematski, tako da se uklapa u shvatanje ovog čoveka i onih koji stoje iza njega... Ne mogu reći da nisam šokirana novim Boreljovim izjavama. ... U ovom slučaju, ove izjave su ugrađene u sistem, ali generalno gledano, to je zaista šokantno - primetila je Zaharova.
BONUS VIDEO: ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
(Sputnjik)

OVO JE ANDREJ POPOVIĆ: Priča o njemu i uspesima koje postiže je neverovatna (VIDEO)
ŠAMPIONI U FOKUSU: Andrej Popović mladi fizičar iz Kikinde
17. 09. 2025. u 13:52

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"TAJ ČOVEK JE SRAMOTA, NE POŠTUJE KRALjA!" Tramp tokom susreta s Čarlsom prekršio protokol, ljudi ljuti
AMERIČKI predsednik Donald Tramp i prva dama Melanija borave u Vindzoru, a njihov susret sa kraljem Čarlsom III već je izazvao burne reakcije zbog kršenja strogog kraljevskog protokola, piše Unilad.
17. 09. 2025. u 16:41
Komentari (0)