BAJDEN UPOZORIO NETANIJAHUA: Ne sme se nastaviti sa vojnom operacijom u Rafi dok se jedna stvar ne reši

Тањуг

11. 02. 2024. u 21:02

PREDSEDNIK SAD Džozef Bajden rekao je danas izraelskom premijeru Benjaminu Netanijahuu da Izrael ne treba da nastavi sa vojnom operacijom u Rafi bez plana da osigura bezbednost za oko milion ljudi koji se tamo nalaze, saopštila je Bela kuća.

БАЈДЕН УПОЗОРИО НЕТАНИЈАХУА: Не сме се наставити са војном операцијом у Рафи док се једна ствар не реши

Foto: AP

Bajdenov razgovor sa Netanijahuom usledio je nekoliko dana nakon što je predsednik SAD rekao novinarima da su akcije Izraela u palestinskoj enklavi Gazi "preterane", preneo je Rojters.

Poziv je, takođe, bio fokusiran na tekuće napore da se obezbedi oslobađanje talaca koje je oteo Hamas tokom napada na Izrael 7. oktobra, saopštila je Bela kuća.

Rojters dodaje i da mnoge humanitarne agencije navode da bi napad na Rafu bio katastrofalan.

BONUS VIDEO: POTOPLjENI PUTEVI, AUTOMOBILI POD VODOM - Vanredna situacija na jugu Indije

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (0)

TENIS JE ZATEČEN: Novak Đoković digao ruke!