AVDEJEVKA PADA: Nemački analitičar dao vremenski okvir kada će grad preći u ruske ruke (VIDEO/MAPA)
RUSKA vojska napreduje u Avdejevki u dva pravca (označena žutom bojom na mapi): na jugoistoku i u centru grada, piše analitičar BILD-a Julijan Ropke.
Foto AP
- Situacija postaje kritična za Oružane snage Ukrajine. Posebno je opasna situacija u centru, gde su Oružane snage Rusije udaljene oko 200 metara od jednog od poslednjih puteva snabdevanja grupe Oružanih snaga Ukrajine (označeno zelenom bojom). Ima još jedan put ka jugu, ali i tamo su ruski položaji stotinama metara dalje, na periferiji sela Severnoje. Ako se ovi putevi preseku, grad će biti opkoljen i pasti, kaže Repke.
Prema njegovim proračunima, širina koridora Oružanih snaga Ukrajine između pozicija ruske armije smanjena je na 4,85 km.
Ruska armija uspeva da napreduje zahvaljujući prednosti u artiljeriji od približno 5:1, vazduhoplovstvu i broju trupa. Često samo dronovi deluju protiv napredujućih grupa ruske pešadije.
Ranije je objavljeno da je Kijev prebacio 3. jurišnu brigadu u Avdejevku.
RVvoenkor
BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
Preporučujemo
LAVROV OTKRIO PAKLENI PLAN NA BLISKOM ISTOKU: Ovo je glavni cilj Amerike i Izraela
MINISTAR spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov rekao je da je jedan od ciljeva američko-izraelskog napada da se unese razdor između zemalja regiona - između država Persijskog zaliva, između Irana i njegovih arapskih suseda.
05. 03. 2026. u 09:45
JAKE DETONACIJE U DOHI, DIM KOD AMERIČKE VOJNE BAZE: Azerbejdžan zapretio Iranu odmazdom nakon udara (VIDEO)
ŠESTI dan rata, Bliski istok je u plamenu nakon novih vazdušnih napada. Razmena vatre između savezništva SAD-Izrael i Irana dostiže kritičnu tačku, dok su pod udarom gradovi, aerodromi, vojne baze i diplomatska uporišta.
05. 03. 2026. u 06:53 >> 11:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)