DECA U GAZI UMIRU: Američki senator optužio Izrael za ratne zločine
AMERIČKI senator iz države Merilend Kris van Holden optužio je Izrael da čini ratne zločine u Pojasu Gaze.
Foto: AP Photo
- Deca u Gazi sada umiru od namernog uskraćivanja hrane. To je ratni zločin. To je ratni zločin iz udžbenika. I to one koji to orkestriraju čini ratnim zločincima - rekao je Van Holden tokom obraćanja u Senatu.
On je dodao da predsednik SAD Džozef Bajden mora da preuzme mere kao odgovor na dešavanja u Pojasu Gaze.
- Sada je pitanje šta će SAD učiniti. Šta ćemo da radimo? Šta će da uradi predsednik Bajden? On mora preduzeti mere - rekao je senator, navodeći da je potrebno da se od vlade izraelskog premijera Benjamina Netanjahua mora zahtevati da omogući da više humanitarne pomoći stigne u Gazu.
Van Holden je rekao da ako Netanjahu to odbije, onda Bajden mora da prekine sa slanjem pomoći Izraelu.
Preporučujemo
PAKAO U GAZI: U izraelskim vazdušnim napadima na Rafu poginulo više od 100 civila
12. 02. 2024. u 20:59
RAZBIJENI HAMASOVI BATALjONI: Brojnost snaga prepolovljena u izraelskim napadima
12. 02. 2024. u 15:32
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
HRVATI POSLALI JASNU PORUKU: "Država nam je na pogrešnom putu!"
VEĆINA građana Hrvatske smatra da zemlja ide u pogrešnom smeru, a najviše primedbi imaju na korupciju, inflaciju, niske plate, male penzije i siromaštvo, pokazalo je decembarsko istraživanje Krobarometra, objavljeno u Dnevniku hrvatske Nove TV.
26. 12. 2025. u 12:34
Komentari (0)