NATO ČLANICE ŠALJU TRUPE U UKRAJINU: Alarmantna poruka slovačkog premijera Roberta Fica
Više zemalja članica NATO i EU namerava da pošalje vojnike na teritoriju Ukrajine u okviru bilateralnih sporazuma, poručio je slovački premijer Robert Fico pred početak pariskog sastanka dvadesetak šefova država ili vlada evropskih zemalja, uz prisustvo predstavnika SAD i Velike Britanije, posvećenog ubrzanju slanja obećane vojne pomoći Ukrajini.

Foto: Goran Čvorović
Fico je istakao da to predstavlja ogroman rizik za bezbednost i ocenio da je sastanak u Parizu, koji je organizovao francuski predsednik Emanuel Makron, "borbeni skup". Kritikovao je nedostatak mirovnog plana.
- Sve što žele je nastavak krvoprolića – poručio je Fico.
Cilj okupnjanja nije bio da se obeća nova pomoć, već da se vidi šta je sa dosadašnjim obećanjima koja su dobrim delom ostala neispunjena. Francuski "Mond" naglašava da EU, koja je od početka rata isporučila Ukrajini vojnu pomoć u visini od 28 milijardi evra, ima problema da ispuni svoj angažman, naročito u isporuci projektila.
- Rusija ne može i ne sme da dobije ovaj rat. Naša bezbednost je u igri – poručio je domaćin Makron, istakavši da je vreme da se "svi uzdignu" i da je ovo trenutak jakih odluka.
Istovremeno, učesnik skupa nemački kancelar Olaf Šolc, koji je nedavno kritikovao saveznike da ne isporučuju dovoljno oružja, saopštio je da njegova zemlja ne može Ukrajini da dostavi projektile "Taurus" dugog dometa, istakavši da bi to u suprotnom bilo neodgovorno. Domet im je duži od 500 kilometara i mogli bi da gađaju ciljeve na ruskoj teritoriji.
Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski se video-porukom zahvalio na dosadašnjoj pomoći i zatražio još oružja.

ČETIRI ZEMLjE EU ODBILE TRAMPOV PLAN: Neće da kupuju američko oružje za Ukrajinu!
ČETIRI evropske zemlje odbile su da učestvuju u projektu predsednika SAD Donalda Trampa o kupovini američkog oružja za Ukrajinu.
16. 07. 2025. u 14:12

BEBA IZ SRBIJE SE UGUŠILA NAOČIGLED RODITELjA: Nezapamćena tragedija na Halkidikiju
BEBA iz Srbije, stara svega 13 meseci, iznenada je izgubila život u jednom ugostiteljskom objektu na Halkidikiju. Kako navode grčki mediji, ova nezapamćena tragedija odigrala se pred očima detetovih roditelja.
16. 07. 2025. u 14:33

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)