BAJDEN U VELIKOM PROBLEMU: Američki kongresmen sprema rezoluciju o njegovoj smeni
ČLAN Predstavničkog doma američkog Kongresa Ken Bak saopštio je da namerava da podnese rezoluciju kojom se poziva vlada da se aktivira 25. amandman Ustava i smeni predsednik Džozef Bajden, prenosi Foks njuz.

Foto: Tanjug/AP photo
Ova odredba omogućava da se proces pokrene ako većina visokih zvaničnika administracije i potpredsednik zaključe da šef države nije u stanju da obavlja svoje funkcije. U tom slučaju, njegove dužnosti se prenose na njegovog zamenika.
Prema rečima kongresmena, najubedljiviji razlog za pokretanje ovog postupka je nedavni izveštaj specijalnog tužioca Roberta Hera. Uprkos činjenici da dokument ne sadrži zaključke o potrebi pokretanja ove procedure protiv Bajdena, on je okarakterisan kao „stariji čovek sa slabim pamćenjem“.
Kako je Bak primetio, informacije predstavljene u izveštaju odražavaju ono čemu su mnogi Amerikanci odavno svedoci – nesposobnost predsednika SAD da ispunjava svoju dužnost šefa države.
- Socijalni i bezbednosni izazovi sa kojima se suočava naša zemlja su bezbrojni i zahtevaju od izvršnog direktora jake kognitivne i fizičke sposobnosti. Vreme je da potpredsednik i administracijastave interese zemlje na prvo mesto i pokrenu 25. amandman - naglasio je on.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSI UNIŠTILI PRVI ABRAMS - Američki tenk u plamenu
Preporučujemo

GUVERNER TEKSASA TERA PO SVOME: Nastavlja se gradnja barijere na granici sa Meksikom
26. 02. 2024. u 21:55

IZNENADIĆE VAS: Koji su predmeti NAJPRLjAVIJI - više bakterija nego na ve-ce šolji
24. 02. 2024. u 14:46

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

DA LI JE OVO PRAVI RAZLOG: Otkriveno zašto je Makron "dobio po nosu", Brižit ovo nije mogla da podnese (FOTO)
INTERNET nema milosti, a teorije zavere se nižu jedna za drugom...
05. 06. 2025. u 12:00
Komentari (0)