KIM POSLAO PUTINU ORUŽJE: Oglasio se ministar odbrane Koreje
MINISTAR odbrane Južne Koreje Šin Von Sik tvrdi da je Severna Koreja isporučila Rusiji oko 6.700 kontejnera municije kako bi je podržala u ratu protiv Ukrajine.

Foto: EPA
- Procenjuje se da je Severna Koreja isporučila oko 6.700 kontejnera u Rusiju od samita severnokorejskog lidera Kim Džong Una i ruskog lidera Vladimira Putina u septembru - rekao je južnokorejski ministar, prenosi agencija Jonhap.
Prema njegovim rečima, to je dovoljno da se smesti više od 3 miliona artiljerijskih granata od 152 mm ili 500.000 granata od 122 mm.
Južnokorejski ministar je rekao da stotine fabrika u Severnoj Koreji rade sa oko 30 odsto svojih kapaciteta zbog nedostatka sirovina i struje, ali da su one koje proizvode artiljerijske granate za Rusiju radile "punim kapacitetom".
On nije naveo izvor tih informacija, navodi Jonhap.
Prema rečima Šin Von Sika, Severna Koreja je u zamenu za municiju dobila oko 9.000 kontejnera uglavnom hrane, što je pomoglo u stabilizaciji cena.
On je dodao da će Moskva verovatno obezbediti Severnoj Koreji i satelitsku tehnologiju, podsećajući da je Pjongjang u septembru saopštio da je lansirao prvi špijunski satelit u orbitu i najavio da će ove godine lansirati još tri.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)