PREDSTAVNIČKI DOM DONEO ODLUKU: Švajcarska odbila da da pravo glasa 16-godišnjacima
ŠVAJCARSKI Predstavnički dom odbacio je danas predlog zakona kojim bi građani pravo glasa na izborima dobili sa navršenih 16 godina.

Foto: AP
Protiv predloga je glasalo 106 poslanika, dok je 84 bilo za, prenosi Svisinfo.
Time je do daljeg odbačen nacrt zakona, kojim je predloženo spuštanje starosne granice za glasanje na izborima.
Poslanik Pjero Markezi je rekao da je problematično definisati različita starosna ograničenja za pravo glasa i pravo kandidovanja na izborima.
Sa druge strane, parlamentarka Nadin Mašart poručila je da su odbacivanjem predloga najviše pogođeni mladi.
- Oni su spremni da učestvuju u političkom životu ukoliko im se to dozvoli - rekla je Mašart.
BONUS VIDEO: RUSI UNIŠTILI PRVI ABRAMS - Američki tenk u plamenu
Preporučujemo

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

NEMAČKA VOJSKA SE SPREMA ZA RAT: "Moralo bi da se računa sa 500 do 600 mrtvih na dan"
NOVE tenzije u Evropi i rastuća ruska pretnja, Putinov rat protiv Ukrajine - o čemu nemački mediji svakodnevno izveštavaju - utiču na mnoga područja.
07. 09. 2025. u 20:17
Komentari (0)