HOLANDIJA UKIDA SIRENE ZA VAZDUŠNU OPASNOST: Koristiće uzbunu preko telefona

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

03. 03. 2024. u 00:30

SIRENE za vazdušni napad u Holandiji biće ukinute sledeće godine, a građanima će stizati notifikacija na mobilni telefon NL-Alert, odlučila je odlazeća ministarka pravde Dilan Jesilgoz.

ХОЛАНДИЈА УКИДА СИРЕНЕ ЗА ВАЗДУШНУ ОПАСНОСТ: Користиће узбуну преко телефона

Foto: AP

U pismu parlamentu, navela je da su nacionalni sistemi sirena za vazdušnu opasnost, koji se testiraju svakog prvog ponedeljka u mesecu, od male koristi.

NL-Alert je mnogo jasnije upozorenje, sadrži konkretne podatke o vrsti opasnosti i ukazuje na to šta bi građani trebalo da rade, preneo je NL tajms.

Vladino upozorenje stizaće na telefone preko tornjeva za prenos podataka.

NL-Alert sada pokriva teritoriju od 92 odsto, pokazali su podaci iz 2023. godine, dok sirene za vazdušnu opasnost može da čuje 75 odsto ljudi, "u najboljem slučaju", dodaje holandski list.

sputnikportal.rs

BONUS VIDEO - RUSI UNIŠTILI PRVI ABRAMS: Američki tenk u plamenu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. u 20:19

Komentari (0)

UŽAS: Posle Radakovića i Delibašića, umro i treći akter čuvenog meča Partizan - Porto u Ligi šampiona 2003!