PUTIN U SUSRET 8. MARTU: Žene su glavni centar gravitacije u porodici
ŽENE daju ogroman doprinos postizanju ciljeva nacionalnog razvoja zemlje, bez njih se ne može zamisliti nijedna važnija sfera, istakao je predsednik Rusije Vladimir Putin u video-poruci učesnicama Sveruskog ženskog foruma koji se održava u Moskvi.

Foto: Tanjug/AP
Putin je ujedno i čestitao učesnicama foruma predstojeći praznik 8. mart.
- Vaš forum je okupio uspešne, aktivne, talentovane, bistre žene iz svih regiona naše velike zemlje ovde, na izložbenom prostoru Rusije. Žene daju ogroman doprinos u postizanju ciljeva nacionalnog razvoja. Bez vas je nemoguće je zamisliti tako važne oblasti, kao što su zdravstvo, obrazovanje, nauka, kultura, preduzetništvo, državna i opštinska administracija - kazao je Putin.
Ruski predsednik je ukazao i na ključnu ulogu žena u očuvanju tradicije, duhovnih i moralnih vrednosti i vaspitanju mlađih generacija.
- Na kraju krajeva, žene su te koje rade u školama i vrtićima i zauzimaju vodeće pozicije u obrazovnoj sferi. Žene su glavni centar gravitacije u porodici. Vi ovde stvarate atmosferu ljubavi, razumevanja i brige - dodao je predsednik.
Ruski predsednik takođe je zahvalio ženama koje učestvuju u Specijalnoj vojnoj operaciji i napomenuo da se na liniji kontakta nalaze stotine žena vojnog i medicinskog osoblja.
- Stotine žena su danas na liniji kontakta: to su lekari i medicinske sestre, vojnici, osoblje različitih specijalnosti. Među laureatima su i žene koje pomažu borcima: organizatori i aktivni učesnici dobrovoljačkih brigada. Hvala vam na vašoj službi, na vašoj postojanosti i hrabrosti, milosti i velikodušnosti - zaključio je Putin.
(RT Balkan)
BONUS VIDEO: POTRAGA ZA TELIMA U RUŠEVINAMA KAN JUNISA: Lokalno stanovništvo izvlači mrtve i ranjene
Preporučujemo

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

USTAŠLUK NA DELU I Hrvatski kardinal veliča Tompsona - totalno ludilo u Hrvatskoj
KOLIKO je Hrvatska ogrizla u mržnji prema Srbima govori činjenica da je čak i tamošnji kardinal govorio o koncertu Topsona poznatog po pesmama koje veličaju klanje Srba.
24. 04. 2025. u 17:01
Komentari (0)