IRANSKI MINISTAR: Zapadne zemlje koje snabdevaju Ukrajinu oružjem ne žele kraj sukoba
KONTINUIRANE isporuke zapadnog oružja Ukrajini ukazuju na to da Zapad nije voljan da se založi za rešenje sukoba, izjavio je danas portparol iranskog ministarstva spoljnih poslova Naser Kanani.
Foto: AP Photo/Vahid Salemi
-Od samog početka ove krize insistiramo na političkom rešenju i izražavamo spremnost da budemo posrednici i pomognemo da se ovaj rat okonča. Nažalost, ono što vidimo je dalja eskalacija sukoba. Oružje koje Ukrajini isporučuju zapadne zemlje ukazuje na to da oni ne žele da promovišu rešavanje krize, rekao je Kanani u intervjuu za novinsku agenciju Tasnim, prenosi TASS.
Zvanični Teheran je više puta ponavljao da je spreman da deluje kao posrednik u pokušaju da se reši ukrajinska kriza, a iranski predsednik Ebrahim Raisi je upozorio da zapadne isporuke oružja Ukrajini "samo produžavaju sukob".
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSI UNIŠTILI PRVI ABRAMS: Američki tenk u plamenu
Preporučujemo
PONIŠTAVAJU TRANSFER KRIMA UKRAJINI: Poslanici ruske Dume podneli predlog zakona
11. 03. 2024. u 19:31
RAT NA BLISKOM ISTOKU: Iran zapretio napadom na nuklearni kompleks, IRCG pokrenuo žestok napad
ŠESTI dan rata na Bliskom istoku. Bliski istok je u plamenu novih vazdušnih napada. Razmena vatre između savezništva SAD–Izrael i Irana dostiže kritičnu tačku, dok su pod udarom gradovi, vojne baze i diplomatska uporišta.
05. 03. 2026. u 06:53 >> 07:48
"RASPOREDIO SAM VOJSKU NA 75 LOKACIJA" Orban: Ukrajina digla u vazduh "Severni tok", to se ne sme ponoviti sa "Družbom"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban objavio je video na mreži Iks u kojem je poručio da je mađarska vojska raspoređena na desetinama lokacija kako bi zaštitila energetsku infrastrukturu zemlje. Orban navodi da postoji pretnja od mogućih ukrajinskih sabotaža zbog tenzija oko ruskih energetskih isporuka i rata na Bliskom istoku.
04. 03. 2026. u 13:43
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)