BIVŠI OBAVEŠTAJAC: Teroristi mogli biti vrbovani preko Ambasade Ukrajine u Tadžikistanu (VIDEO)
VRBOVANjE ubica za teroristički napad u koncertnoj sali „Krokus siti hol“ u Podmoskovlju moglo je biti vršeno preko Ambasade Ukrajine u Tadžikistanu, smatra vojni ekspert i bivši saradnik specijalnih službi, pukovnik u penziji Bahtijer Rahmonov.
Foto: Sputnjik/Telegram
Nekoliko sedmica pre terorističkog napada na sajtu ukrajinske diplomatske misije pojavile su se informacije o pozivanju stranaca za stupanje u takozvanu „Internacionalnu legiju“, naveo je Rahmonov.
Post s pozivom za „pridruživanje otporu“ i stupanje u Internacionalnu legiju pojavio se na sajtu ukrajinskih ambasada u nekoliko zemalja i na stranicama na Fejsbuku (društvena mreža u Rusiji zabranjena kao ekstremistička).
Ministarstvo inostranih poslova Ukrajine formira međunarodnu legiju za odbranu, a diplomatska misija obećava punu podršku, dragoceno borbeno iskustvo i bezvizni režim.
Nakon određenog vremena informacije su bile udaljene s društvene mreže.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - ZAJEDNIČKA VEŽBA: Kina, Rusija i Iran sa zajedničkom budućnošću
Preporučujemo
OBJAVLjEN SNIMAK ISPITIVANjA: Terorista u bolnici ne razume ruski (VIDEO)
23. 03. 2024. u 19:39
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)