DUGE CEVI U CENTRU PARIZA: Naoružani vojnici se šetaju francuskom prestonicom (FOTO)
FRANCUSKA je uvela pojačane mere bezbednosti, a premijer Gabrijel Atal rekao je u postu na mreži Iks da je odluka doneta nekoliko meseci pre održavanja Olimpijskih igara.

Foto: Printskrin
- S obzirom na to da je Islamska država preuzela odgovornost (za napad u Moskvi), kao i zbog pretnji našoj zemlji, odlučili smo da podignemo bezbednost na najviši nivo, naveo je francuski premijer Gabrijel Atal na platformi X (Tviter).
Saopštenje je usledilo nakon što je predsednik Emanuel Makron održao hitan sastanak izazvan napadom u petak u moskovskom predgrađu u kojem je poginulo najmanje 137 ljudi.
Francuski sistem upozoravanja na terorizam ima tri nivoa, a najviši nivo se aktivira nakon napada u Francuskoj ili u inostranstvu ili kada se smatra da je pretnja neminovna.
Taj sistem omogućava izuzetne mere bezbednosti kao što su pojačane patrole oružanih snaga na javnim mestima kao što su železničke stanice, aerodromi i verski objekti.

Foto: Printskrin
Francuska je više puta bila pogođena napadima džihadista, uključujući masakr u koncertnoj dvorani Bataklan 2015. u kojem su ekstremisti otvarali vatru na posetioce koncerta i satima držali taoce.
Zemlja je već bila u stanju visoke bezbednosne pripravnosti uoči Olimpijskih i Paraolimpijskih igara u Parizu ove godine, za koje se očekuje da će privući milione posetilaca u zemlju.
Bezbednosna zabrinutost je naročito velika zbog izuzetne ceremonije otvaranja 26. jula, koja će uključivati vožnju čamaca duž reke Sene i ogromne mase ljudi koji će posmatrati sa nasipa.

Foto: Printskrin
Grupa od pet terorista, podsetimo, upala je u petak oko 20 sati po moskovskom vremenu u koncertnu dvoranu na severozapadu Moskve.

NIJE NI KUPILA KARTU, NA PLAŽI JOJ PONUDILI BESPLATNU VOŽNjU: Novi detalji tragične smrti Novosađanke u Budvi
TINEJDžERKA je, kako kaže njen blizak prijatelj, bila devojka puna života, imala je mnogo planova za budućnost, a tek je imala 19 godina, i ceo život je bio pred njom, a sada je čitava njena porodica zavijena u crno.
30. 05. 2025. u 14:42

UKRAJINA IZVELA JEDAN OD NAJVEĆIH NAPADA NA RUSIJU: Aerodromi u Moskvi zatvoreni, uništena važna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je tokom noći izvela jedan od najvećih napada dronovima od početka rata, gađajući više ciljeva na teritoriji Rusije. Zbog napada su moskovski aerodromi bili primorani da privremeno obustave rad, što je izazvalo haos u vazdušnom saobraćaju.
28. 05. 2025. u 09:45

OTKRIVENA PODZEMNA SOBA U UKRAJINI: Bila zatrpana 300 godina - čemu je služila? (FOTO)
SKRIVENA ispod zamka u istorijskom gradu Galiču, u zapadnoj Ukrajini, misteriozna soba bila je zatrpana zemljom i otpadom poslednjih 300 godina, a sada je napokon oktrivena.
02. 06. 2025. u 10:54
Komentari (0)