Prvo oglašavanje Putina nakon optužbi da Ukrajina stoji iza terorističkog napada u Moskvi
PREDSEDNIK Ruske Federacije Vladimir Putin rekao je da istražitelji pažljivo utvrđuju detalje terorističkog akta u Krokus siti holu i utvrđuju ulogu terorista u ovom aktu.
Foto Tanjug/AP
- Zločinci koji su direktno počinili ovo masovno ubistvo, kao što znate, uhapšeni su. Istražitelji pažljivo utvrđuju okolnosti ovog varvarskog zločina, otkrivaju njegove detalje, utvrđuju ulogu i stepen krivice svakog učesnika, proučavaju zaključke kriminologa i eksperata - rekao je Putin na proširenom sastanku upravnog odbora Generalnog tužilaštva.
On je pojasnio da Federalna služba bezbednosti i druge specijalne službe razrađuju svoja pitanja u koordinaciji Nacionalnog komiteta za borbu protiv terorizma.
Ovo je prva Putinova izjava nakon što je sekretar Saveta za bezbednost Rusije Nikolaj Patrušev izjavio da Ukrajina stoji iza terorističkog napada izvedenog u Moskvi u Krokus siti holu.
- Naravno, Ukrajina - odgovorio je Patrušev na pitanje novinara da li iza terorističkog napada stoji Ukrajina ili teroristička organizacija Islamska država.
Podsetimo, pucnjava i požar dogodili su se 22. marta uveče pre koncerta u Krokus siti holu u Krasnogorsku kod Moskve. Dopisnik RIA Novosti koji je prisustvovao incidentu javio je da je nekoliko maskiranih muškaraca upalo u salu, pucalo na ljude iz neposredne blizine i bacalo zapaljive bombe. Prema poslednjim podacima Istražnog komiteta, poginulo je 139 osoba.
BONUS VIDEO
Preporučujemo
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)