PITANJE UKRAJINE I GAZE REŠITI PO PRINCIPU HIROŠIME I NAGASAKIJA Sramna izjava američkog kongresmena: Treba brzo završiti sa tim
ČLAN Predstavničkog doma američkog Kongresa iz Republikanske partije Tim Volberg "metaforično" je predložio da se nuklearna bomba baci na Pojas Gaze, piše američki list Vašington Post.

Tanjug
List se poziva na snimak govora političara biračima u Mičigenu. Jedan od učesnika sastanka pitao je za planove Vašingtona da se izgradi plutajući pristan na obali Gaze za isporuku humanitarne pomoći.
- Mi (Amerikanci) ne bi trebalo da potrošimo ni centa na humanitarnu pomoć. Trebalo bi da bude kao u Nagasakiju i Hirošimi. Treba brzo završiti sa tim - odgovorio je Volberg.
Kancelarija kongresmena je dala Vašington Postu audio snimak govora. Nakon što je Volberg predložio da se to "brzo završi" on je dodao da bi isto trebalo da se uradi i u Ukrajini, primećuje list.
Tim Volberg je kasnije svoje poređenje pojasa Gaze i Ukrajine sa japanskim gradovima Hirošimom i Nagasakijem, na koje su SAD bacile atomske bombe, objasnio željom za brzom pobedom u sukobima.
- Kao dete koje je odrastalo tokom Hladnog rata, poslednja stvar za koju bih se zalagao je upotreba nuklearnog oružja. U skraćenom videu, koristio sam metaforu da progovorim o potrebi da Izrael i Ukrajina brzo pobede u svojim ratovima. ne dovodeći američku vojsku u opasnost - objasnio je kongresmen.
BONUS VIDEO: SNIMAK IZ BEČA - Devojčica liči na nestalu Danku, radi se na identifikaciji
(Sputnjik)

VIŠE OD 200 DECE OTROVANO U ŠKOLI, A ONDA SE POJAVIO SNIMAK IZ KUHINjE: Kamera otkrila sve, uhapšeno osam osoba (VIDEO)
VIŠE od 200 dece u jednoj školi u Kini ima povišen nivo olova u krvi nakon što je u njihovu hranu dodavan otrovni pigment – navodno kako bi izgledala primamljivije.
12. 07. 2025. u 21:32

OTKRIVEN MOTIV MASAKRA U PRILEPU: Ovo su otac i sin koje je ubio ujak u porodičnoj kući (FOTO)
PANČO Čuparkoski i njegov 13-godišnji sin Milan stradali su juče u kući u Prilepu nakon što ih je ujak ubio zbog navodne svađe oko nasledstva. Nakon što je ujak počinio krvavi pir, sakrio se u svoj dom, a prilikom dolaska policije pružao je otpor da bi na kraju počinio samoubistvo.
13. 07. 2025. u 15:33

SLAVIMO PETROVDAN: Šta se danas ne radi i šta treba umesiti
SRPSKA pravoslavna crkva i njeni vernici danas proslavljaju Petrovdan, praznik koji je posvećen svetim apostolima Petru i Pavlu.
12. 07. 2025. u 07:34
Komentari (0)