"MOSKVA I DALJE TRAŽI ISTRAGU" Zaharova: Kijev podsećanjem na Buču želi da skrene pažnju sa situacije u zemlji
RUSIJA uoči druge godišnjice ukrajinske provokacije u Buči zahteva od međunarodnih struktura da prestanu da prikrivaju kijevski režim i da sprovedu detaljnu istragu tih događaja, izjavila je zvanična predstavnica Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.
Foto: Profimedia
Ona je podsetila da se 3. aprila navršava dve godine od kada su „režim ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog i njegovi zapadni pokrovitelji organizovali u Buči krvavu predstavu da su navodno ruski vojnici izvršili masovno ubistvo lokalnih stanovnika“.
- Još jednom zahtevamo od međunarodnih struktura da prestanu da pokrivaju kijevski režim i sprovedu detaljnu istragu tokom koje će konačno biti utvrđena tačna imena žrtava, vreme i uzrok njihove smrti, prisustvo tragova premeštanja tela, kao i lica koja su odgovorna za taj strašni zločin kijevskih vlasti - kazala je Zaharova.
Kako je napomenula, ostaju bez odgovora brojni zahtevi Moskve upućeni međunarodnim organizacijama, uključujući strukture UN, o utvrđivanju svih okolnosti događaja u Buči, pružanju tačnog spiska poginulih i drugih informacija.
Po rečima Zaharove, to sugeriše da „organizatori te monstruozne predstave imaju šta da kriju“.
- Pokušaji kijevskih zvaničnika da ove godine pompezno obeleže taj datum imaju dodatni cilj – da ne dozvole međunarodnoj zajednici da se usredsredi na tešku situaciju unutar Ukrajine i na kontakt liniji - zaključila je Zaharova.
Podsetimo, ukrajinske vlasti i mediji objavili su 2022. godine video-snimak koji je navodno snimljen u gradu Buča u Kijevskoj oblasti, gde na putu leže tela poginulih. Korisnici interneta primetili su da „tela“ navodno mrdaju rukama i sklanjaju se kako ne bi pala pod točkove vojnih vozila. Takođe se u retrovizoru jednog vozila može videti kako jedan od „poginulih“ ustaje čim je automobil prošao pored njega.
Ministarstvo odbrane Rusije demantovalo je optužbe kijevskog režima o navodnom ubistvu civila u naselju Buča u Kijevskoj oblasti, rekavši da su fotografije i video-snimci iz Buče još jedan izrežirani događaj kijevskog režima za zapadne medije.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: ZAJEDNIČKA VEŽBA: Kina, Rusija i Iran sa zajedničkom budućnošću
Preporučujemo
ŠTA PIŠE U NOTI KOJU JE MOSKVA UPUTILA KIJEVU: Marija Zaharova otkrila detalje
01. 04. 2024. u 14:04
"PLAĆENICI, TERORISTI, DIVERZANTI": Patrušev otkriva koga NATO sprema protiv Rusije
02. 04. 2024. u 09:56
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
RUSI IZDALI HITNO UPOZORENjE KIJEVU: "Napustite ukrajinsku prestonicu - došlo je do tačke pucanja"
"SVE je ovo došlo do tačke pucanja."
25. 05. 2026. u 18:56
Komentari (0)