KIM TESTIRAO HIPERSONIČNU RAKETU: Novi severnokorejski projektil sa nuklearnom bojevom glavom na čvrsto gorivo "položio" test
SEVERNA Koreja danas je uspešno testirala novu hipersoničnu raketu srednjeg do dugog dometa na čvrsto gorivo, objavio je severnokorejski list "Rodong Sinmun".

Foto Tanjug/AP
Južna Koreja je saopštila da je Severna Koreja ispalila balističku raketu srednjeg dometa testirajući projektil na čvrsto gorivo, što je izazvalo brzu osudu zvaničnog Seula, Japana i SAD, prenosi Rojters.
Severnokorejski lider Kim Džong Un je nadgledao lansiranje rakete i pohvalio to strateško oružje rekavši da ono demonstrira "apsolutnu superiornost" odbrambene tehnologije Severne Koreje, navodi list Rodong Sinmun.

Foto Tanjug/AP
Prema pisanju severnokorejskog dnevnika, predsednik Kim je rekao da je Severna Koreja "potpuno aktivirala sve taktičke, operativne i strateške mogućnosti raketa različitog dometa na čvrsto gorivo, koje mogu da nose bojeve nuklearne glave".
(Tanjug)
BONUS VIDEO - ZAJEDNIČKA VEŽBA: Kina, Rusija i Iran sa zajedničkom budućnošću
Preporučujemo

DRAMA NA ISTOKU: Severna Koreja ispalila novi projektil, hitno se oglasio Japan
02. 04. 2024. u 07:29

ZAHAROVA O RUSKOM VETU: Hoće li UN prestati da budu lutke na koncu SAD?
30. 03. 2024. u 18:55

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

"VREME JE DA SE RAT OKONČA!" Zelenski izneo tri ukrajinska zahteva za dugoročni mir sa Rusijom
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski oglasio se nakon što je dogovoren sastanak Vladimira Putina i Donalda Trampa i otkrio šta su njegovi ciljevi na mirovnim pregovorima.
07. 08. 2025. u 16:00
Komentari (0)